Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи

Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи

IRS спільно з компаніями CipherTrace та BlockTrace провели другий раунд навчання.

Відділ кримінальних розслідувань Податкової служби США (IRS) спільно з міжнародними партнерами провів для співробітників українських правоохоронних органів другий раунд навчання, присвячений відстеженню біткоїн- та криптовалютних транзакцій, що тривав з 18 по 21 вересня. Про це повідомляється на офіційному сайті IRS.

Зокрема, українські правоохоронці отримали інструменти для боротьби з відмиванням грошей, аналізу шахрайських криптовалютних транзакцій та підвищення ефективності криміналістичних розслідувань, пов'язаних із блокчейном.

«Я регулярно наголошую на важливості державно-приватного партнерства, і тренінги, які ми провели для наших українських правоохоронних партнерів, є реальними прикладами того, як державні органи та приватний сектор об'єднуються на глобальному рівні для боротьби з порушниками санкцій», – заявив керівник відділу кримінальних розслідувань IRS Джим Лі.

До проведення тренінгів залучили аналітичні компанії CipherTrace та BlockTrace, що спеціалізуються на аналізі блокчейну. Учасниками тренінгу стали співробітники Департаменту кіберполіції Національної поліції України, Бюро економічної безпеки України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України та Державного бюро розслідувань України. Після завершення навчання та складання іспиту учасники отримали акредитацію як сертифіковані експерти з відстежування криптовалют (CTCE).

Перший етап навчання

У травні 2023 року відділ кримінальних розслідувань IRS спільно з Chainalysis провели перший раунд кібертренінгу для українських правоохоронних органів, спрямований на виявлення фінансових схем, які використовуються особами, що ухиляються від санкцій та намагаються приховати свої активи.

Співзасновник і головний виконавчий директор Chainalysis Майкл Гронагер заявив, що обсяг грошового потоку, який проходить через Україну в російські компанії, поки що важко оцінити, але за останній рік близько $5 млн пожертвувань було надіслано приблизно 100 різним проросійським групам.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Розслідування українських правоохоронців

Між тим аналітики з Бюро економічної безпеки України (БЕБ) звернули увагу на діяльність біткоїн-бірж, бенефіціарами яких є українці.

У відомстві підрахували, що за 10 років бюджет України втратив щонайменше 3 млрд грн (близько $81 млн) податків від діяльності майданчиків, що торгують цифровими валютами.

У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній Riot Platforms і CleanSpark ймовірно зможуть швидко адаптуватися до умов ринку після халвінгу. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
На біржах можуть закінчитися біткоїни На біржах можуть закінчитися біткоїни Резерви торгових майданчиків наразі становлять 2 млн ВТС. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
Павло Дуров розповів про свої біткоїни Павло Дуров розповів про свої біткоїни Засновник месенджера Telegram Павло Дуров розповів про свої біткоїни в інтерв’ю журналісту Такеру Карлсону. Володимир Гришенко 17 квітня 2024