Chainalysis допоможе Україні відстежити росіян, що ухиляються від санкцій

Chainalysis допоможе Україні відстежити росіян, що ухиляються від санкцій

Біткоїни та криптовалюту росіян українські правоохоронці знаходитимуть за допомогою інструментів компанії.

Аналітична компанія Chainalysis спільно із Відділом кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США (IRS) та Україною відстежуватиме рахунки росіян, які ховаються від санкцій за допомогою цифрових валют. Про це пише Bloomberg.

Українські слідчі завдяки співпраці з IRS матимуть доступ до інструментів Chainalysis. Також правоохоронці пройдуть тренінги щодо відстеження транзакцій через блокчейн.

Керівник відділу кримінальних розслідувань IRS Джим Лі зазначив, що обмін інструментами захистить як фінансову систему США, так і глобальну економіку.

Своєю чергою, співзасновник і головний виконавчий директор Chainalysis Майкл Гронагер заявив, що обсяг грошового потоку, який проходить через Україну в російські компанії, поки важко оцінити, але за останній рік близько $5 млн пожертвувань було надіслано приблизно 100 різним проросійським групам. Проте, за наявними даними, зараз темпи пожертвувань уповільнюються. За його словами, цифрові валюти також використовувалися для здирства, відмивання грошей та ухилення від санкцій.

Як працює Chainalysis

Компанія Chainalysis аналізує блокчейн за допомогою спеціального обладнання. Її клієнтами є: Федеральне бюро розслідувань, Управління боротьби з наркотиками у США, IRS та Національне агентство боротьби зі злочинністю Сполученого Королівства.

Завдяки інструментам Chainalysis IRS вдалося заарештувати цифрових валют на $10 млрд. Лі наголосив, що зусилля його підрозділу з розслідування злочинів, пов'язаних із цифровими активами, були б майже неможливими без інфраструктури й інструментів, до яких він тепер має доступ.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Пожертвування Україні

На допомогу Україні у війні з Росією з моменту повномасштабного вторгнення було пожертвувано біткоїнів на суму $22,8 млн.

Зазначимо, що близько 80% усіх донатів перераховано українській армії у перші місяці війни. Потім надходження коштів через цифрові валюти значно сповільнилося.

Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Колишній британський прем'єр відмовився говорити зі скандальним журналістом після новин про смерть російського опозиціонера Олексія Навального. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Проєкт створює роллапи з нульовим розголошенням, які допомагають збільшити пропускну здатність блокчейну. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Довгострокові власники продали частину монет після перевищення цінового рівня у $50 000. Дмитро Харьков 22 лютого 2024