Chainalysis допоможе Україні відстежити росіян, що ухиляються від санкцій

Chainalysis допоможе Україні відстежити росіян, що ухиляються від санкцій

Біткоїни та криптовалюту росіян українські правоохоронці знаходитимуть за допомогою інструментів компанії.

Аналітична компанія Chainalysis спільно із Відділом кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США (IRS) та Україною відстежуватиме рахунки росіян, які ховаються від санкцій за допомогою цифрових валют. Про це пише Bloomberg.

Українські слідчі завдяки співпраці з IRS матимуть доступ до інструментів Chainalysis. Також правоохоронці пройдуть тренінги щодо відстеження транзакцій через блокчейн.

Керівник відділу кримінальних розслідувань IRS Джим Лі зазначив, що обмін інструментами захистить як фінансову систему США, так і глобальну економіку.

Своєю чергою, співзасновник і головний виконавчий директор Chainalysis Майкл Гронагер заявив, що обсяг грошового потоку, який проходить через Україну в російські компанії, поки важко оцінити, але за останній рік близько $5 млн пожертвувань було надіслано приблизно 100 різним проросійським групам. Проте, за наявними даними, зараз темпи пожертвувань уповільнюються. За його словами, цифрові валюти також використовувалися для здирства, відмивання грошей та ухилення від санкцій.

Як працює Chainalysis

Компанія Chainalysis аналізує блокчейн за допомогою спеціального обладнання. Її клієнтами є: Федеральне бюро розслідувань, Управління боротьби з наркотиками у США, IRS та Національне агентство боротьби зі злочинністю Сполученого Королівства.

Завдяки інструментам Chainalysis IRS вдалося заарештувати цифрових валют на $10 млрд. Лі наголосив, що зусилля його підрозділу з розслідування злочинів, пов'язаних із цифровими активами, були б майже неможливими без інфраструктури й інструментів, до яких він тепер має доступ.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Пожертвування Україні

На допомогу Україні у війні з Росією з моменту повномасштабного вторгнення було пожертвувано біткоїнів на суму $22,8 млн.

Зазначимо, що близько 80% усіх донатів перераховано українській армії у перші місяці війни. Потім надходження коштів через цифрові валюти значно сповільнилося.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023