В Україні розслідують діяльність біткоїн-бірж

В Україні розслідують діяльність біткоїн-бірж

У БЕБ підрахували, що через такі майданчики держбюджет втратив 3 млрд грн.

Аналітичний підрозділ Бюро економічної безпеки України (БЕБ) звернув увагу на діяльність біткоїн-бірж, бенефіціарами яких є резиденти України. Про це заявив новий голова відомства Андрій Пащук, повідомляє Forbes.

За його словами, зараз Бюро здійснює досудове розслідування щодо суб'єктів, які є учасниками ринку цифрових активів. Раніше у відомстві підрахували, що за 10 років бюджет України втратив щонайменше 3 млрд грн (близько $81 млн) податків від діяльності майданчиків, що торгують цифровими валютами.

«Аналітики БЕБ користуються широким спектром інформаційно-аналітичних систем. Існує певна категорія інформаційно-пошукових платформ, що працюють у сфері блокчейну, що дозволяють відстежувати виключно всі операції, які здійснювались за участю таких активів; дослідити всі ланки переказів певного криптоактиву та ланцюги подальшого руху. Завдяки партнерам аналітичний підрозділ БЕБ користується сучасними розробками, зокрема, продуктом розробки американської компанії Chainalysis, Crystal Blockchain», – зазначив Пащук.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Вимоги до українських бірж

Наприкінці липня Національний банк України направив постачальникам послуг у сфері цифрових активів запит, у якому вимагав надати інформацію щодо операцій та виписки по рахунках за 2023 рік та дані про приймання та переказ коштів. Зокрема, НБУ вимагає від чотирьох українських компаній надати фінансову звітність протягом семи днів. До них увійшли біржа Kuna, процесинговий провайдер CoinPay, платформа однорангових платежів GEO Pay та майданчик Qmall.

Своєю чергою, глава Kuna Михайло Чобанян розповів, що за два тижні до цього Україною пройшла хвиля обшуків у біткоїн-обмінниках.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024