В Україні розслідують діяльність біткоїн-бірж

В Україні розслідують діяльність біткоїн-бірж

У БЕБ підрахували, що через такі майданчики держбюджет втратив 3 млрд грн.

Аналітичний підрозділ Бюро економічної безпеки України (БЕБ) звернув увагу на діяльність біткоїн-бірж, бенефіціарами яких є резиденти України. Про це заявив новий голова відомства Андрій Пащук, повідомляє Forbes.

За його словами, зараз Бюро здійснює досудове розслідування щодо суб'єктів, які є учасниками ринку цифрових активів. Раніше у відомстві підрахували, що за 10 років бюджет України втратив щонайменше 3 млрд грн (близько $81 млн) податків від діяльності майданчиків, що торгують цифровими валютами.

«Аналітики БЕБ користуються широким спектром інформаційно-аналітичних систем. Існує певна категорія інформаційно-пошукових платформ, що працюють у сфері блокчейну, що дозволяють відстежувати виключно всі операції, які здійснювались за участю таких активів; дослідити всі ланки переказів певного криптоактиву та ланцюги подальшого руху. Завдяки партнерам аналітичний підрозділ БЕБ користується сучасними розробками, зокрема, продуктом розробки американської компанії Chainalysis, Crystal Blockchain», – зазначив Пащук.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Вимоги до українських бірж

Наприкінці липня Національний банк України направив постачальникам послуг у сфері цифрових активів запит, у якому вимагав надати інформацію щодо операцій та виписки по рахунках за 2023 рік та дані про приймання та переказ коштів. Зокрема, НБУ вимагає від чотирьох українських компаній надати фінансову звітність протягом семи днів. До них увійшли біржа Kuna, процесинговий провайдер CoinPay, платформа однорангових платежів GEO Pay та майданчик Qmall.

Своєю чергою, глава Kuna Михайло Чобанян розповів, що за два тижні до цього Україною пройшла хвиля обшуків у біткоїн-обмінниках.

MicroStrategy купила ще 5445 BTC MicroStrategy купила ще 5445 BTC Купівля біткоїнів коштувала компанії $147 млн. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи IRS спільно з компаніями CipherTrace та BlockTrace провели другий раунд навчання. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023