НБУ вимагає від біткоїн-бірж надати фінзвітність

НБУ вимагає від біткоїн-бірж надати фінзвітність

Низка торгових майданчиків та фірм, які надають послуги на ринку цифрових активів, мають пред'явити виписку щодо рахунків за 2023 рік.

Національний банк України надіслав постачальникам послуг у сфері цифрових активів запит, у якому вимагав надати інформацію щодо операцій та виписки за рахунками за 2023 рік, а також дані про приймання та переказ коштів. Відповідну інформацію підтвердив голова української біткоїн-біржі Kuna Михайло Чобанян у своєму Telegram-каналі.

Зокрема, НБУ вимагає від чотирьох українських компаній надати фінансову звітність протягом семи днів. До них увійшли: біржа Kuna, процесинговий провайдер CoinPay, платформа однорангових платежів GEO Pay та майданчик Qmall.

«Так, справді такий запит на ринок був. Які ваші припущення щодо цілей такого збору інфи? Можу полегшити життя співробітникам НБУ, СБУ, БЕБ... Такої інформації в Україні немає і ніколи не було», – прокоментував запит НБУ Чобанян.

Він також нагадав, що за останні два тижні в Києві та по Україні пройшла перша хвиля обшуків у біткоїн-обмінниках.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Регулювання в Україні

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила обговорення законопроєкту про оподаткування біткоїна та криптоактивів. Документ мають розглянути у Верховній Раді вже у вересні.

Згідно із законопроєктом, віртуальні активи ділитимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023