НБУ вимагає від біткоїн-бірж надати фінзвітність

НБУ вимагає від біткоїн-бірж надати фінзвітність

Низка торгових майданчиків та фірм, які надають послуги на ринку цифрових активів, мають пред'явити виписку щодо рахунків за 2023 рік.

Національний банк України надіслав постачальникам послуг у сфері цифрових активів запит, у якому вимагав надати інформацію щодо операцій та виписки за рахунками за 2023 рік, а також дані про приймання та переказ коштів. Відповідну інформацію підтвердив голова української біткоїн-біржі Kuna Михайло Чобанян у своєму Telegram-каналі.

Зокрема, НБУ вимагає від чотирьох українських компаній надати фінансову звітність протягом семи днів. До них увійшли: біржа Kuna, процесинговий провайдер CoinPay, платформа однорангових платежів GEO Pay та майданчик Qmall.

«Так, справді такий запит на ринок був. Які ваші припущення щодо цілей такого збору інфи? Можу полегшити життя співробітникам НБУ, СБУ, БЕБ... Такої інформації в Україні немає і ніколи не було», – прокоментував запит НБУ Чобанян.

Він також нагадав, що за останні два тижні в Києві та по Україні пройшла перша хвиля обшуків у біткоїн-обмінниках.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Регулювання в Україні

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила обговорення законопроєкту про оподаткування біткоїна та криптоактивів. Документ мають розглянути у Верховній Раді вже у вересні.

Згідно із законопроєктом, віртуальні активи ділитимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024