НБУ вимагає від біткоїн-бірж надати фінзвітність

НБУ вимагає від біткоїн-бірж надати фінзвітність

Низка торгових майданчиків та фірм, які надають послуги на ринку цифрових активів, мають пред'явити виписку щодо рахунків за 2023 рік.

Національний банк України надіслав постачальникам послуг у сфері цифрових активів запит, у якому вимагав надати інформацію щодо операцій та виписки за рахунками за 2023 рік, а також дані про приймання та переказ коштів. Відповідну інформацію підтвердив голова української біткоїн-біржі Kuna Михайло Чобанян у своєму Telegram-каналі.

Зокрема, НБУ вимагає від чотирьох українських компаній надати фінансову звітність протягом семи днів. До них увійшли: біржа Kuna, процесинговий провайдер CoinPay, платформа однорангових платежів GEO Pay та майданчик Qmall.

«Так, справді такий запит на ринок був. Які ваші припущення щодо цілей такого збору інфи? Можу полегшити життя співробітникам НБУ, СБУ, БЕБ... Такої інформації в Україні немає і ніколи не було», – прокоментував запит НБУ Чобанян.

Він також нагадав, що за останні два тижні в Києві та по Україні пройшла перша хвиля обшуків у біткоїн-обмінниках.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Регулювання в Україні

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила обговорення законопроєкту про оподаткування біткоїна та криптоактивів. Документ мають розглянути у Верховній Раді вже у вересні.

Згідно із законопроєктом, віртуальні активи ділитимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент.

Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Колишній британський прем'єр відмовився говорити зі скандальним журналістом після новин про смерть російського опозиціонера Олексія Навального. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Проєкт створює роллапи з нульовим розголошенням, які допомагають збільшити пропускну здатність блокчейну. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Довгострокові власники продали частину монет після перевищення цінового рівня у $50 000. Дмитро Харьков 22 лютого 2024