В Україні завершилося обговорення законопроєкту про цифрові активи

В Україні завершилося обговорення законопроєкту про цифрові активи

Учасники ринку, юристи та законодавці надали понад 200 коментарів до документа, частину з них врахували у НКЦПФР.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила публічне обговорення законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, що регулюють обіг віртуальних активів» і вже скоро обіцяє подати скоригований текст документа. Про це повідомляється у четвер, 20 липня, на сайті регулятора.

Так, зацікавлені сторони надали понад 200 коментарів до проєкту закону, частину з них врахували у НКЦПФР. Крім того, Комісія провела предметну дискусію з аудиторською компанією Ernst&Young та проєктом USAID «Реформування фінансового сектора», обговоривши «дорожню карту» документа.

«Ми завершили важливий етап у роботі щодо законопроєкту про запуск ринків віртуальних активів в Україні – зібрали експертизу, почули всі зацікавлені сторони й опрацювали великий масив ключових питань», – розповів представник НКЦПФР Юрій Бойко.

Водночас регулятор не став називати будь-яких термінів, коли буде опубліковано оновлений текст законопроєкту.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що відомо про проєкт закону

У НКЦПФР раніше обіцяли, що законопроєкт про оподаткування біткоїна та криптоактивів презентують у Верховній Раді 14 червня, а вже у вересні нібито парламент вже має його розглянути.

Згідно із законопроєктом, віртуальні активи ділитимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент. Регулюватимуть ринок цифрових активів Нацбанк і НКЦПФР.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023