В Україні завершилося обговорення законопроєкту про цифрові активи

В Україні завершилося обговорення законопроєкту про цифрові активи

Учасники ринку, юристи та законодавці надали понад 200 коментарів до документа, частину з них врахували у НКЦПФР.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила публічне обговорення законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, що регулюють обіг віртуальних активів» і вже скоро обіцяє подати скоригований текст документа. Про це повідомляється у четвер, 20 липня, на сайті регулятора.

Так, зацікавлені сторони надали понад 200 коментарів до проєкту закону, частину з них врахували у НКЦПФР. Крім того, Комісія провела предметну дискусію з аудиторською компанією Ernst&Young та проєктом USAID «Реформування фінансового сектора», обговоривши «дорожню карту» документа.

«Ми завершили важливий етап у роботі щодо законопроєкту про запуск ринків віртуальних активів в Україні – зібрали експертизу, почули всі зацікавлені сторони й опрацювали великий масив ключових питань», – розповів представник НКЦПФР Юрій Бойко.

Водночас регулятор не став називати будь-яких термінів, коли буде опубліковано оновлений текст законопроєкту.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що відомо про проєкт закону

У НКЦПФР раніше обіцяли, що законопроєкт про оподаткування біткоїна та криптоактивів презентують у Верховній Раді 14 червня, а вже у вересні нібито парламент вже має його розглянути.

Згідно із законопроєктом, віртуальні активи ділитимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент. Регулюватимуть ринок цифрових активів Нацбанк і НКЦПФР.

У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу Для реалізації ініціативи Hashlabs Mining збирається використовувати пристрої ASIC WhatsMiner M63S. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Кошти надходять на банківські рахунки користувачів через місяць після оновлення таблиці. Володимир Гришенко 23 квітня 2024