Україна може узаконити біткоїн вже у вересні

Україна може узаконити біткоїн вже у вересні

Законопроєкт про оподаткування біткоїна та криптовалют має надійти до Верховної Ради вже сьогодні.

Законопроєкт про оподаткування біткоїна та криптоактивів, розроблений Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, мають презентувати у Верховній Раді України 14 червня, а ухвалити – у вересні. Про це заявив член НКЦПФР Юрій Бойко, передає Forbes Ukraine.

«Сподіваюся, закон буде ухвалено у вересні, а запрацює він уже з 2024-го», – заявив Бойко.

Регулятор планує стягувати податок із прибутку від цифрових активів у розмірі 19,5% (18% – податкова ставка і 1,5% – військовий збір). Тобто якщо віртуальний актив було куплено, наприклад, за 10 000 грн, а продано за 11 000 грн, то податком буде оподатковуватися різниця – 1000 грн. Також податки сплачуватимуть лише ті інвестори, які отримують прибуток і володіють активами до 365 днів.

Згідно із законопроєктом, віртуальні активи поділять на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент. Регулюватимуть ринок цифрових активів Нацбанк і НКЦПФР.

Особливості регулювання в Україні

Оскільки Україна вже набула статусу кандидата на членство в ЄС, стало необхідним адаптувати норми українського законодавства до європейських стандартів, зокрема й у сфері регулювання цифрових активів.

Водночас українська влада вважає, що на першому етапі достатньо ухвалити базові норми MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів). Саме поетапне запровадження європейських правил дасть ринку можливість розпочати роботу, а компаніям, які працюють із біткоїном, – адаптуватися до нових регуляторних вимог.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Законопроєкт про оподаткування операцій з BTC

Минулого тижня НКЦПФР представила законопроєкт, який вносить зміни до закону «Про цифрові активи» та впроваджує регулювання оподаткування операцій із цифровими валютами.

Документ має обговорити Консультаційна рада з питань регулювання віртуальних активів, після чого його доповнять із урахуванням зауважень та коментарів.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023