В Україні підготували законопроєкт про оподаткування операцій із BTC

В Україні підготували законопроєкт про оподаткування операцій із BTC

Проєкт дозволяє українцям самим визначати загальний фінансовий результат від операцій із цифровими валютами.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) представила законопроєкт про регулювання оподаткування операцій із цифровими валютами та зміни до закону «Про віртуальні активи». Про це повідомляє Forklog.

Документ обговорюватимуть на засіданні Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів 14 червня, після чого його доповнять із урахуванням зауважень і коментарів.

Згідно з новими поправками, українці самостійно визначатимуть загальний фінансовий результат (прибуток чи збиток) від операцій із цифровими активами. Під цим показником розуміється сума доходів, одержаних від продажу віртуальних активів, зменшених на їхню початкову вартість.

Продажем віртуальних активів вважається отримання за них грошей, а також розрахунок за товари, роботи чи послуги. В останньому випадку доходом вважається як вартість отриманих віртуальних активів, так і сума отриманих грошових коштів або вартість отриманих товарів.

Обмін одних віртуальних активів на інші, в результаті яких користувач отримує лише цифрові активи, не вважається продажем. Аналогічна ситуація із першою реалізацією або погашенням токена електронних грошей, токена з прив'язкою до активів або сервісного токена їх емітентами. Надалі дохід від таких операцій обкладатиметься єдиним податком аналогічно до доходу фізосіб від здійснення господарської діяльності.

До загального оподатковуваного доходу зараховується інвестиційний прибуток від операцій з віртуальними активами, і не враховується вартість цифрових активів, отриманих внаслідок їхньої емісії або безоплатної передачі.

Облік операцій ведеться окремо від інших доходів, витрат та операцій з іншими інвестиційними активами. Інвестиційний прибуток віртуальних активів визначається на момент їх продажу.

Звітним періодом вважається календарний рік, за результатами якого платник податків зобов'язаний заповнити та подати податкову декларацію. Якщо загальний фінансовий результат операцій буде з негативним значенням, то його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату на наступні роки до повного погашення.

Плани щодо регулювання в Україні

Українська влада вважає на першому етапі достатнім ухвалення лише основних норм європейського регуляційного законопроєкту MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), щоб врегулювати роботу Біткоїн-індустрії в нашій країні.

Імплементація MiCA в українське законодавство, на думку чиновників, має відбуватися поетапно, що дасть ринку можливість розпочати роботу, а компаніям, які працюють із біткоїном, – адаптуватися до нових вимог.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Оновлення законодавства

Депутати Верховної Ради завершують підготовку оновленого законопроєкту про віртуальні активи, який може бути розглянутий вже цього літа й ухвалений до кінця року.

Порівняно з попереднім регуляційним документом, який був загальним і рамковим, новий варіант буде докладним та більш ґрунтовним. І якщо згідно з першим документом регулювання відводилося Міністерству цифрової трансформації, то в другому – НКЦПФР.

MicroStrategy купила ще 5445 BTC MicroStrategy купила ще 5445 BTC Купівля біткоїнів коштувала компанії $147 млн. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи IRS спільно з компаніями CipherTrace та BlockTrace провели другий раунд навчання. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023