Україна оновить регулювання Біткоїн-індустрії до кінця року

Україна оновить регулювання Біткоїн-індустрії до кінця року

У парламенті працюють над новим законопроєктом про віртуальні активи. Документ започаткує принципи оподаткування Біткоїн-індустрії.

У Верховній Раді завершують підготовку оновленого законопроєкту про віртуальні активи, який можуть подати на розгляд парламентаріїв уже цього літа, а ухвалити – до кінця року. Про це заявив народний депутат України Ярослав Железняк, пише Forbes.

У документі докладно опишуть профільні поняття про цифрові активи та закладуть основні принципи оподаткування компаній, які працюють із біткоїном та криптовалютами.

Порівняно з попереднім законопроєктом, який був загальним та рамковим, новий варіант буде докладним і більш ґрунтовним. І якщо згідно з першим документом регулювання відводилося Міністерству цифрової трансформації, то у другому – Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Питання з податками поки остаточно не вирішене, проте з великою ймовірністю затвердять формулу, за якою оподаткування цифрових активів здійснюватиметься після обміну їх на фіат. При цьому процеси в межах біткоїн-бірж, а також приріст капіталу після продажу цифрових активів не підпадатимуть під оподаткування.

«Новий законопроєкт не повинен надто зарегулювати криптогалузь. Ми взяли із МіСА підходи, структуру, визначення. Адаптуємо напрацювання до євронорм, щоб, коли вступатимемо до ЄС, не довелося переписувати документ», – заявив Железняк.

Правовий статус Біткоїна в Україні

Законопроєкт «Про віртуальні активи» в Україні ухвалили лише з другого разу. Оновлений документ підписав президент Володимир Зеленський, але той все одно не набрав чинності, оскільки потрібно внести зміни до Податкового кодексу, прописавши окремо оподаткування Біткоїна та криптовалют.

Сьогодні в Україні вносять правки до закону «Про віртуальні активи» відповідно до положень європейського законопроєкту про регулювання Біткоїна та криптовалют (MiCA). За регулюванням ринку віртуальних активів в Україні слідкуватимуть Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Національний банк.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Регулювання ринку цифрових активів у Європі

Європарламент 20 квітня схвалив законодавчу ініціативу MiCA щодо регулювання ринку цифрових активів та встановлює єдині правила для її учасників у всіх країнах ЄС. Зокрема, запроваджується ліцензування бірж та гаманців, які надають послуги на території блоку.

Основні положення MiCA почнуть працювати влітку 2024 року, а вже наступного року буде запроваджено також вимоги щодо контролю над транзакціями з використанням цифрових активів. Зокрема, біржі будуть зобов'язані інформувати державні органи про будь-які перекази на приватні гаманці, якщо сума переказу перевищуватиме 1000 євро.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024