Україна частково імплементує норми MiCA

Україна частково імплементує норми MiCA

Стандарти MiCA впроваджуватимуться поетапно в межах загальної стратегії євроінтеграції.

Україні достатньо ухвалити лише основні норми MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), щоб врегулювати роботу Біткоїн-індустрії. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков на своїй сторінці у Facebook.

«Чи слід впроваджувати європейський регламент регулювання ринків криптоактивів (MiCA) до українського законодавства про віртуальні активи? Однозначно так, адже Україна вже набула статусу кандидата на членство в ЄС. Тому норми українського законодавства щодо криптоіндустрії потрібно адаптувати до європейських стандартів, зокрема з урахуванням MiCA. Водночас вважаємо, що на цьому етапі доцільно впроваджувати лише найважливіші базові норми MiCA, які необхідні для повноцінного запуску криптоіндустрії в Україні», – наголосив чиновник.

Він також висловив думку, що імплементація MiCA в українське законодавство має відбуватися поетапно, що дасть ринку можливість розпочати роботу, а компаніям, які працюють із біткоїном, – адаптуватися до нових регуляторних вимог.

Правила MiCA

Європарламент 20 квітня ухвалив законопроєкт, який затверджує загальні правила для ринку цифрових валют. Документ встановлює єдині правила для учасників ринку цифрових активів у всіх країнах ЄС. Він має на увазі ліцензування бірж та гаманців.

Основні положення MiCA мають запрацювати наступного року, а 2025-го будуть введені вимоги щодо контролю над транзакціями.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Регулювання в Україні

Депутати Верховної Ради завершують підготовку оновленого законопроєкту про віртуальні активи. Парламент має розглянути документ вже цього літа й ухвалити до кінця року.

Порівняно з попереднім законопроєктом, який був загальним та рамковим, новий варіант буде докладним і більш ґрунтовним. Водночас одне з найважливіших питань щодо оподаткування так і не вирішене. Ймовірно, що за основу приймуть формулу, за якою оподаткування цифрових активів здійснюватиметься після обміну на фіат.

Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Майнери у травні отримали понад $900 млн сукупного доходу Майнери у травні отримали понад $900 млн сукупного доходу Лише комісії за транзакції принесли їм понад $120 млн. Володимир Гришенко 02 червня 2023