Україна частково імплементує норми MiCA

Україна частково імплементує норми MiCA

Стандарти MiCA впроваджуватимуться поетапно в межах загальної стратегії євроінтеграції.

Україні достатньо ухвалити лише основні норми MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), щоб врегулювати роботу Біткоїн-індустрії. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков на своїй сторінці у Facebook.

«Чи слід впроваджувати європейський регламент регулювання ринків криптоактивів (MiCA) до українського законодавства про віртуальні активи? Однозначно так, адже Україна вже набула статусу кандидата на членство в ЄС. Тому норми українського законодавства щодо криптоіндустрії потрібно адаптувати до європейських стандартів, зокрема з урахуванням MiCA. Водночас вважаємо, що на цьому етапі доцільно впроваджувати лише найважливіші базові норми MiCA, які необхідні для повноцінного запуску криптоіндустрії в Україні», – наголосив чиновник.

Він також висловив думку, що імплементація MiCA в українське законодавство має відбуватися поетапно, що дасть ринку можливість розпочати роботу, а компаніям, які працюють із біткоїном, – адаптуватися до нових регуляторних вимог.

Правила MiCA

Європарламент 20 квітня ухвалив законопроєкт, який затверджує загальні правила для ринку цифрових валют. Документ встановлює єдині правила для учасників ринку цифрових активів у всіх країнах ЄС. Він має на увазі ліцензування бірж та гаманців.

Основні положення MiCA мають запрацювати наступного року, а 2025-го будуть введені вимоги щодо контролю над транзакціями.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Регулювання в Україні

Депутати Верховної Ради завершують підготовку оновленого законопроєкту про віртуальні активи. Парламент має розглянути документ вже цього літа й ухвалити до кінця року.

Порівняно з попереднім законопроєктом, який був загальним та рамковим, новий варіант буде докладним і більш ґрунтовним. Водночас одне з найважливіших питань щодо оподаткування так і не вирішене. Ймовірно, що за основу приймуть формулу, за якою оподаткування цифрових активів здійснюватиметься після обміну на фіат.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024