У Раду внесли новий законопроєкт про біткоїн-податки

У Раду внесли новий законопроєкт про біткоїн-податки

Документ, розроблений Мінцифри, запроваджує податкові ставки для фізосіб від 5% до 18%.

У Верховній Раді 17 листопада зареєстровано новий законопроєкт №10225-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обігу віртуальних активів в Україні». Про це повідомляється на сайті парламенту.

Новий документ розроблено Міністерством цифрової трансформації разом із народними депутатами та представниками бізнесу. Згідно з його нормами, доходи фізосіб від операцій із цифровими активами оподатковуватимуться за ставкою 5% протягом перших трьох років, за ставкою 9% – протягом наступних п'яти, після чого застосовується загальна ставка податку 18%. Для провайдерів послуг із віртуальними активами передбачається податок на прибуток у розмірі 18% чи 9% на виведений капітал за умови використання податкового режиму Дія.City. Юридичні особи звільняються від ПДВ під час проведення операцій із віртуальними активами, крім службових токенів, якими будуть токенізовані товари та послуги. Також цей проєкт закону передбачає створення інноваційної зони, в якій протягом трьох років можна працювати без попередньої авторизації.

У Мінцифри наголосили, що документ імплементує класифікацію цифрових активів і послуг згідно з регламентом MiCA й адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринків біткоїна та криптовалют.

Новий законопроєкт, якщо буде ухвалений парламентом, надасть можливість біткоїн-індустрії працювати офіційно з банківськими установами, використовуючи фіатні шлюзи та програму Дія.City для масштабування діяльності, токенізувати активи та запускати нові інноваційні продукти в Україні.

Що пропонував попередній законопроєкт

Попередній законопроєкт про податки для Біткоїн-індустрії внесено до Верховної Ради 7 листопада. Документ мав запровадити прибутковий податок з операцій на цифрових активах. У початковому його варіанті зазначалося, що фізособи та юрособи мають сплачувати збір у 19,5% та 18% відповідно.

Документ також поділяв цифрові активи на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент. Регулювання ринку покладалося на Нацбанк і Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Які ще є закони

У серпні українські парламентарі ухвалили загалом два законопроєкти, які визначають віртуальні активи об'єктом громадянського права. Ще один законопроєкт «Про віртуальні активи» в Україні ухвалили депутати з другої спроби на початку 2022 року. Оновлений документ підписав президент Володимир Зеленський, але він так і не набув чинності: ще треба внести зміни до Податкового кодексу, прописавши окремо оподаткування біткоїна та криптовалют.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023