У Раду внесли законопроєкт про податки для Біткоїн-індустрії

У Раду внесли законопроєкт про податки для Біткоїн-індустрії

Документ має запровадити прибутковий податок з операцій у цифрових активах для фізосіб та юросіб.

У Верховну Раду України 7 листопада внесли законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, які регулюють обіг віртуальних активів». Про це повідомляється на сайті парламенту.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) представила цей законопроєкт ще влітку. Документ мав допомогти сформувати нормативно-правову основу для подальшого регулювання сектору біткоїна та криптовалют. Крім того, він мав запровадити прибутковий податок із операцій у цифрових активах. У початковому законопроєкті зазначалося, що фізособи та юрособи мають сплачувати збір у 19,5% та 18% відповідно.

Згідно з документом, віртуальні активи ділитимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент. Регулюватимуть ринок цифрових активів Нацбанк та НКЦПФР.

Перед тим як внести до Ради документ, НКЦПФР провела його публічне обговорення. У результаті до законопроєкту було надано понад 200 коментарів. Також Комісія попередньо обговорила дорожню карту документа з аудиторами компанії Ernst&Young та представниками проєкту USAID «Реформування фінансового сектору».

Законодавча база

На початку серпня Верховна Рада ухвалила загалом два законопроєкти, які визначають віртуальні активи об'єктом цивільного права.

Перший закон (№6447) ввів у законодавство нове поняття «цифрової речі», яке охоплює віртуальні активи, цифровий контент, облікові записи онлайн, гроші та цінні папери, що існують винятково у цифровій формі. Ті форми правових відносин, які зараз існують у сфері матеріального світу, буде перенесено на цифрові активи. Відповідні відносини регулюватимуться Цивільним кодексом України.

Другий закон (№6576) докладніше визначив обіг цифрового контенту як різновиду цифрової речі. А ось остаточно регулювання цієї сфери буде запроваджено вже після змін до Податкового кодексу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Шлях закону про віртуальні активи

Законопроєкт «Про віртуальні активи» в Україні ухвалили на початку 2022 року з другої спроби. Оновлений документ підписав президент Володимир Зеленський, але він все одно не набрав чинності, оскільки потрібно внести зміни до Податкового кодексу, прописавши окремо оподаткування біткоїна та криптовалют.

Сьогодні в Україні вносять правки до закону «Про віртуальні активи» відповідно до положень європейського законопроєкту про регулювання Біткоїна та криптовалют (MiCA). За регулюванням ринку віртуальних активів в Україні слідкуватимуть Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Національний банк.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023