У Раду внесли законопроєкт про податки для Біткоїн-індустрії

У Раду внесли законопроєкт про податки для Біткоїн-індустрії

Документ має запровадити прибутковий податок з операцій у цифрових активах для фізосіб та юросіб.

У Верховну Раду України 7 листопада внесли законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, які регулюють обіг віртуальних активів». Про це повідомляється на сайті парламенту.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) представила цей законопроєкт ще влітку. Документ мав допомогти сформувати нормативно-правову основу для подальшого регулювання сектору біткоїна та криптовалют. Крім того, він мав запровадити прибутковий податок із операцій у цифрових активах. У початковому законопроєкті зазначалося, що фізособи та юрособи мають сплачувати збір у 19,5% та 18% відповідно.

Згідно з документом, віртуальні активи ділитимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Займатися випуском токенів із прив'язкою до активів на торгах може лише авторизований у НКЦПФР емітент. Регулюватимуть ринок цифрових активів Нацбанк та НКЦПФР.

Перед тим як внести до Ради документ, НКЦПФР провела його публічне обговорення. У результаті до законопроєкту було надано понад 200 коментарів. Також Комісія попередньо обговорила дорожню карту документа з аудиторами компанії Ernst&Young та представниками проєкту USAID «Реформування фінансового сектору».

Законодавча база

На початку серпня Верховна Рада ухвалила загалом два законопроєкти, які визначають віртуальні активи об'єктом цивільного права.

Перший закон (№6447) ввів у законодавство нове поняття «цифрової речі», яке охоплює віртуальні активи, цифровий контент, облікові записи онлайн, гроші та цінні папери, що існують винятково у цифровій формі. Ті форми правових відносин, які зараз існують у сфері матеріального світу, буде перенесено на цифрові активи. Відповідні відносини регулюватимуться Цивільним кодексом України.

Другий закон (№6576) докладніше визначив обіг цифрового контенту як різновиду цифрової речі. А ось остаточно регулювання цієї сфери буде запроваджено вже після змін до Податкового кодексу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Шлях закону про віртуальні активи

Законопроєкт «Про віртуальні активи» в Україні ухвалили на початку 2022 року з другої спроби. Оновлений документ підписав президент Володимир Зеленський, але він все одно не набрав чинності, оскільки потрібно внести зміни до Податкового кодексу, прописавши окремо оподаткування біткоїна та криптовалют.

Сьогодні в Україні вносять правки до закону «Про віртуальні активи» відповідно до положень європейського законопроєкту про регулювання Біткоїна та криптовалют (MiCA). За регулюванням ринку віртуальних активів в Україні слідкуватимуть Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Національний банк.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024