Майнери залишають Казахстан, але влада не вбачає у цьому проблеми

Майнери залишають Казахстан, але влада не вбачає у цьому проблеми

Майнінгова галузь стала стрімко скорочуватися після запровадження жорсткого податкового регулювання.

У Казахстані стрімко скорочується майнінгова галузь після підвищення податкового навантаження та ліквідації «сірих схем» щодо отримання фіскальних пільг. Про це заявив глава Міністерства цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості країни Асхат Оразбек, пише місцеве видання inbusiness.kz.

За його словами, майнінгові потужності, які було раніше розгорнуто на території країни, «великої економічної користі для країни не приносили».

«Тому було проведено роботу та ухвалено рішення про запровадження такої прогресивної (податкової. – Ред.) шкали для того, щоб держава почала отримувати до бюджету певну прибутковість», – заявив чиновник.

Він зауважив, що майнінгова галузь почала скорочуватися, проте пов'язав це із «недостатньою прибутковістю майнерів».

Саме тому вони закриваються і йдуть з нашої країни, щозагалом не варто розглядати як проблему. Ми розуміємо, що ті майнери й організації, які працюють у сфері цифрових активів і яким цікаво у Казахстані, таки залишаються», – наголосив глава Мінцифри.

Своєю чергою, депутатка Катерина Смишляєва зазначила, що зміни на ринку почали відбуватися після запровадження так званої прогресивної шкали й усіх тих податкових заходів, які сьогодні передбачено законодавством.

Як ситуація з майнінгом змінювалася у Казахстані

Згідно з відкритими даними, Казахстан у 2021 році посідав друге місце після США з видобутку біткоїнів, з часткою майнінгу 18,1% у загальному обсязі. Таких показників вдалося досягти завдяки дешевій електроенергії та прийнятному регулюванню. Однак енергосистема країни виявилася вразливою через невелику роль відновлюваних джерел енергії. У країні 90% електроенергії видобувають за рахунок вугілля та природного газу, що врешті-решт стало призводити до дефіциту електроенергії.

Щоб вийти із ситуації за рахунок переходу на відновлювані джерела енергії, влада вирішила затиснути в податкових лещатах майнінг.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Відкрите звернення до влади

У Казахстані вісім майнінгових компаній написали відкритого листа президентові країни Касим-Жомарт Токаєву, заявивши про надто високу вартість електроенергії. Також у листі йдеться про податкову політику, що впроваджується в країні, майнери просять президента переглянути її.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024