У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію

У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію

Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність.

У Казахстані вісім майнінгових компаній написали відкритого листа президентові країни Касим-Жомарту Токаєву, заявивши про надто високу вартість електроенергії. Про це повідомляє Digital Business.

Під зверненням підписалися керівники ТОВ «BCD Company», ТОВ «TT TECH Limited», ТОВ «KZ Systems», ТОВ «AI Solutions», Жамбилської філії ТОВ «Кінур», ТОВ «Green Power Solution Ltd.», ТОВ «VerCom» та ТОВ «KINUR INVEST».

«На сьогодні всі найбільші представники галузі призупинили свою діяльність і планують до кінця року повне припинення свого бізнесу в Республіці Казахстан», – йдеться у зверненні.

Як відомо, влада нещодавно ухвалила закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан», який регулює всі елементи цифрової екосистеми, зокрема цифровий майнінг.

Документ мав надати індустрії цифрового майнінгу новий імпульс для розвитку, проте, як зазначають автори листа, весь позитивний ефект регулювання знецінений податковим адмініструванням. На їхню думку, доручення президента, озвучене у лютому 2022 року щодо кратного збільшення податку на майнінг, Міністерство національної економіки «зрозуміло надто буквально».

Наприкінці відкритого листа представники бізнесу просять президента дати доручення переглянути податкову політику щодо індустрії цифрового майнінгу:

«Якщо держава не вживатиме термінових заходів, то індустрія цифрового майнінгу в Республіці Казахстан припинить існування. Залишиться просто заборонити цифровий майнінг на законодавчому рівні й увійти до списку країн, які вже здійснили подібну заборону: Бангладеш, Ірак, Болівія, Колумбія, Єгипет, Іран, Косово та Непал», – йдеться у зверненні.

Яка ситуація з майнінгом у Казахстані

Завдяки дешевій електроенергії та прийнятному регулюванню ще 2022 року Казахстан був третьою країною у світі за часткою у глобальному хешрейті Біткоїна. Але потім тренд став змінюватись у негативний бік. Якщо на своєму піку Казахстан забезпечував 18% загальносвітового хешрейту, то нині лише 4%. Річ у тім, що енергосистема країни виявилася вразливою через невелику роль поновлюваних джерел енергії. У країні 90% електроенергії видобувають завдяки вугіллю та природному газу. Що врешті-решт стало призводити до дефіциту електроенергії.

Однак замість того, щоб реформувати енергосистему, було запроваджено численні обмеження, що здебільшого стосуються індустрії майнінгу.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Canaan згортає бізнес у Казахстані

Майнінгова компанія Canaan змушена була призупинити видобуток біткоїнів у Казахстані після того, як у країні набули чинності правила обов'язкового ліцензування.

Так, у липні компанія відключила в Казахстані обладнання із загальним хешрейтом 2 EH/s. Це приблизно половина сукупного показника Canaan.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024