У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію

У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію

Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність.

У Казахстані вісім майнінгових компаній написали відкритого листа президентові країни Касим-Жомарту Токаєву, заявивши про надто високу вартість електроенергії. Про це повідомляє Digital Business.

Під зверненням підписалися керівники ТОВ «BCD Company», ТОВ «TT TECH Limited», ТОВ «KZ Systems», ТОВ «AI Solutions», Жамбилської філії ТОВ «Кінур», ТОВ «Green Power Solution Ltd.», ТОВ «VerCom» та ТОВ «KINUR INVEST».

«На сьогодні всі найбільші представники галузі призупинили свою діяльність і планують до кінця року повне припинення свого бізнесу в Республіці Казахстан», – йдеться у зверненні.

Як відомо, влада нещодавно ухвалила закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан», який регулює всі елементи цифрової екосистеми, зокрема цифровий майнінг.

Документ мав надати індустрії цифрового майнінгу новий імпульс для розвитку, проте, як зазначають автори листа, весь позитивний ефект регулювання знецінений податковим адмініструванням. На їхню думку, доручення президента, озвучене у лютому 2022 року щодо кратного збільшення податку на майнінг, Міністерство національної економіки «зрозуміло надто буквально».

Наприкінці відкритого листа представники бізнесу просять президента дати доручення переглянути податкову політику щодо індустрії цифрового майнінгу:

«Якщо держава не вживатиме термінових заходів, то індустрія цифрового майнінгу в Республіці Казахстан припинить існування. Залишиться просто заборонити цифровий майнінг на законодавчому рівні й увійти до списку країн, які вже здійснили подібну заборону: Бангладеш, Ірак, Болівія, Колумбія, Єгипет, Іран, Косово та Непал», – йдеться у зверненні.

Яка ситуація з майнінгом у Казахстані

Завдяки дешевій електроенергії та прийнятному регулюванню ще 2022 року Казахстан був третьою країною у світі за часткою у глобальному хешрейті Біткоїна. Але потім тренд став змінюватись у негативний бік. Якщо на своєму піку Казахстан забезпечував 18% загальносвітового хешрейту, то нині лише 4%. Річ у тім, що енергосистема країни виявилася вразливою через невелику роль поновлюваних джерел енергії. У країні 90% електроенергії видобувають завдяки вугіллю та природному газу. Що врешті-решт стало призводити до дефіциту електроенергії.

Однак замість того, щоб реформувати енергосистему, було запроваджено численні обмеження, що здебільшого стосуються індустрії майнінгу.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Canaan згортає бізнес у Казахстані

Майнінгова компанія Canaan змушена була призупинити видобуток біткоїнів у Казахстані після того, як у країні набули чинності правила обов'язкового ліцензування.

Так, у липні компанія відключила в Казахстані обладнання із загальним хешрейтом 2 EH/s. Це приблизно половина сукупного показника Canaan.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023