Чи прибутковий майнінг біткоїнів?

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?

Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, захищає блокчейн і винаходить нові біткоїни.

Якщо коротко, майнінг біткоїнів вимагає від майнерів надання обчислювальної потужності в обмін на можливість розблокувати винагороди у вигляді біткоїнів. Майнери насамперед зацікавлені в участі у цьому процесі через можливість отримати прибуток.

Майнінг біткоїнів може бути досить прибутковим для тих, хто здійснює цей процес у великих масштабах (використовуючи сотні тисяч майнерів одночасно) і знижує свої витрати на електроенергію за допомогою стійких джерел, державних субсидій або інших засобів. Але точний рівень цієї рентабельності визначається багатьма факторами.

Крім витрат на обладнання та енергію, великий вплив на прибутковість майнінгу буде мати ціна біткоїна. Успішні майнери винагороджуються біткоїнами, які, як знає кожен шанувальник першої криптовалюти, не мають фіксованої ціни відносно фіатної валюти. Таким чином, якщо ціна біткоїна зросте, майнери матимуть додатковий стимул для виконання операцій і більше шансів отримати прибуток. І навпаки, якщо ціна біткоїна впаде, багато великих підприємств припинять або уповільнять свою діяльність з майнінгу, щоб зменшити витрати на електроенергію.

Попри багато факторів, що визначають прибутковість майнінгу біткоїнів, навіть з найновішим і найкращим обладнанням, майнер з високими витратами на електроенергію навряд чи коли-небудь отримає великий прибуток.

Зміна прибутковості майнінгу біткоїнів

Коли Сатоші вперше представив Біткоїн, майнінг біткоїнів проводився на персональних комп’ютерах. Немає жодних вказівок на те, що творець Біткоїна передбачав, що майнери біткоїнів спеціалізуватимуть своє обладнання і що ціла індустрія видобутку біткоїнів підніметься до такого рівня, на якому перебуває зараз.

Використання графічних процесорів для майнінгу, а потім впровадження спеціалізованих інтегральних мікросхем ASIC суттєво змінили динаміку прибутковості майнінгу біткоїнів, у зв'язку з чим надзвичайно важливого значення набуло отримання спеціально розроблених ферм для майнінгу, які оптимізують потужність хешування та споживання енергії.

Імовірність того, що майнер першим правильно хешує блок і, отже, отримає винагороду за майнінг, визначається часткою хеш-потужності, яку він вносить у мережу. Більшу частину хеш-потужності в мережі зараз забезпечують низка пулів для майнінгу.

Прибутковість майнінгу біткоїнів також змінилася, оскільки блокчейн Біткоїна був розділений.

Прибутковість майнінгу біткоїнів і халвінг

Коли майнери видобувають блоки в блокчейні Біткоїна, вони отримують заздалегідь визначену кількість біткоїнів як винагороду за майнінг — система, створена для стимулювання майнерів робити свій внесок в обчислювальну потужність мережі та підтверджувати нові транзакції.

Винагорода за блок базується на початковій сумі у розмірі 50 BTC, як визначено Сатоші, плюс комісія за майнінг, яку ті, хто проводить транзакції, готові сплачувати за перевірку своїх транзакцій. Винагорода за блок у мережі Біткоїна запрограмована на скорочення вдвічі кожні 210 000 блоків. Багато хто знає це, як «Халвінг» або «Халвенінг» (переклад. «уполовинювання»). Початкова винагорода у 50 BTC була скорочена вдвічі на блоці 210 001, перетворившись на винагороду у 25 BTC, потім вона була скорочена вдвічі на блоці 630 000 до 12,5 BTC.

Оскільки винагорода за майнінг нових блоків біткоїнів різко скорочується в ці проміжки часу, халвінги справляють значний вплив на прибутковість майнінгу біткоїнів.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів сьогодні?

Попри те, що видобуток біткоїнів став набагато важче, ніж коли технологія була вперше представлена, така діяльність все ще може бути прибутковою. Поява пулів для майнінгу та прогрес ASIC означають, що будь-хто і будь-де може знайти спосіб брати участь у найважливішому процесі Біткоїна і принаймні компенсувати свої витрати на електроенергію.

Але для визначення того, чи буде майнінг біткоїнів вигідним для будь-якої конкретної особи, потрібен аналіз витрат, що враховує конкретні обставини. Хоча сьогодні на прибутковість майнінгу біткоїнів впливають багато факторів, основні питання, на які потрібно відповісти, такі:

1. Скільки буде коштувати електроенергія?

Якщо ви плануєте майнінг від електромережі вашого будинку, це можна визначити, переглянувши свій рахунок за електроенергію і розрахувавши витрати на основі того, скільки ви платите за кВт-год. Ви можете зменшити цю вартість, підключившись до альтернативних або відновлюваних джерел енергії. Ви також можете розглянути питання про відправлення свого обладнання в колокейшн для майнінгу (спільне розміщення обладнання клієнта на технічному майданчику провайдера), де буде розміщена ваша техніка і який реалізуватиме для вас її потужність.

2. Наскільки ефективне ваше обладнання для майнінгу?

Різні ферми для майнінгу мають різні характеристики ефективності, тому ваші витрати на споживання електроенергії в підсумку визначатимуться тим, наскільки ефективно ваше обладнання перетворює потужність у швидкість хешування. Нова техніка для майнінгу більш ефективна і може забезпечити вам найвищий прибуток, але вона також найдорожча в покупці.

3. Скільки часу потрібно до успішного майнінгу блоку?

Неможливо точно визначити, скільки часу знадобиться, щоб ви першим правильно вгадали хеш-значення й отримали винагороду за майнінг біткоїнів, але у підсумку це буде визначатися часткою хеш-потужності, яку ви вносите в мережу. Чим більше хеш-потужності ви вносите (або вносить ваш пул для майнінгу), тим швидше ви можете розраховувати на отримання винагороди. Як майнер, ви отримуєте винагороду за ваш хешрейт безпосередньо від пулу для майнінгу.

4. Скільки коштує біткоїн?

Оскільки майнери винагороджуються біткоїнами, «прибутковість» підприємства значною мірою визначається вартістю біткоїна відносно фіатної валюти. Якщо біткоїн оцінюватиметься у високу суму, винагорода за майнінг буде більшою, ніж коли він оцінюватиметься відносно низько.

Найкращі гаманці з мультипідписом Найкращі гаманці з мультипідписом Біткоїн-гаманці з мультипідписом – це чудове рішення для безпеки, конфіденційності та доступності ваших біткоїнів у будь-який час. Bitcoin Magazine 06 березня 2023
Що таке Sparrow Wallet Що таке Sparrow Wallet Sparrow Wallet – це десктопний біткоїн-гаманець, орієнтований на безпеку та конфіденційність. Він підтримує більшість апаратних гаманців і є чудовою альтернативою Electrum або Specter.  Ігор Королишин 16 лютого 2023
Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Розгорнути повну біткоїн-ноду може будь-який користувач із доступом до комп'ютера та інтернету. Найпростішим рішенням залишається встановлення оригінальної ноди Bitcoin Core. Втім запустити ноду можна не лише на комп’ютері, а й на окремому фізичному пристрої. Ігор Королишин 19 січня 2023