Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Курс BTC майже дістався $38 000, до Ради внесли законопроєкт про біткоїн-податки, підраховано втрати України через відсутність BTC-регулювання, Біткоїн-розробники можуть залишитися без розсилки, Telegram довірить зберігання BTC посередникам, зросла кількість Біткоїн-нод, Celsius прощається з банкрутством.

Курс біткоїна за тиждень: оновлено річний максимум

Курс біткоїна за тиждень (3–10 листопада) зріс на 6,1% і зараз становить $36 500. Інституційні інвестори очікують на позитивне рішення від регуляторів.

Першу половину тижня біткоїн перебував переважно в бічному тренді, але темпи його зростання значно збільшилися в останні дні. 9 листопада почалося вікно розгляду заявок на спотові біткоїн-ETF від Комісії з цінних паперів і бірж (SEC). Воно триватиме до 17 листопада.

У Раду внесли законопроєкт про податки для Біткоїн-індустрії

У Верховну Раду України 7 листопада внесли законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, які регулюють обіг віртуальних активів».

Документ мав допомогти сформувати нормативно-правову основу для подальшого регулювання сектору біткоїна та криптовалют.

Аналітики підрахували втрати України через відсутність BTC-регулювання

Через відсутність регулювання ринку цифрових активів Україна з 2016 до 2022 року втратила $48,8 млрд прямих доходів.

Для підрахунку втрачених коштів аналітики оцінили потенційні прибутки для населення від вкладень коштів у цифрові активи, доходи майнінгових ферм та емісію стейблкоїнів усередині країни. Згідно з отриманими даними, близько $39 млрд припало на недоотриманий прибуток населення, $7 млрд – доходи майнерів і $2 млрд – надходження компаній-емітентів стейблкоїнів.

Біткоїн-розробники можуть залишитися без розсилки Bitcoin-dev

Біткоїн-розробники вже до січня 2024 року можуть залишитись без розсилки електронної пошти Bitcoin-dev – найважливішого каналу зв'язку, призначеного для координації роботи над Bitcoin Core.

Як один з альтернативних хостингів розсилок Бішоп запропонували Google Groups.

Telegram зберігатиме біткоїни кастодіально

Месенджер Telegram інтегрує бота Wallet, який дозволяє не лише купувати, а й кастодіально зберігати біткоїни.

Користувач бота передає свої активи на зберігання третій стороні, але доступ до них для проведення операцій можна отримати одним натисканням на меню Wallet у налаштуваннях Telegram. Це, за словами топменеджера, значно полегшує адаптацію.

Кількість Біткоїн-нод перевищила 17 000

Кількість активних Біткоїн-нод перевищила 17 000 уперше за десятиліття. Такий показник – це значне збільшення порівняно з 10 000 вузлів у 2020 році. За останні два роки їхня кількість зросла на 70%. Зростання кількості нод корелює з бичачими ринковими циклами, оскільки кожен бичачий пік додає приблизно 5000 вузлів.

Кількість BTC-адрес, що зберігають від $1000, досягла 8 млн

Кількість біткоїн-адрес, на яких зберігаються BTC в еквіваленті від $1000 (0,028 BTC з курсом $35 115), досягла рекордного рівня в 8 млн.

На думку аналітиків, це число може зрости в геометричній прогресії, оскільки біткоїн дедалі дорожчає.

Кредитор Сelsius виходить із банкрутства

Компанія Celsius виходить із банкрутства після того, як суд у Нью-Йорку схвалив план з виплат кредиторам. Згідно з планом, нова компанія зосередиться на майнінгових операціях, а управляти нею буде Fahrenheit Group – консорціум, який купив у травні Celsius.

Нова компанія також має бути схвалена Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC).

Marathon Digital навчить Кенію майнити Marathon Digital навчить Кенію майнити Міністерство енергетики країни вже провело відповідні консультації з майнінговою компанією. Володимир Гришенко 27 травня 2024
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024