Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Курс BTC майже дістався $38 000, до Ради внесли законопроєкт про біткоїн-податки, підраховано втрати України через відсутність BTC-регулювання, Біткоїн-розробники можуть залишитися без розсилки, Telegram довірить зберігання BTC посередникам, зросла кількість Біткоїн-нод, Celsius прощається з банкрутством.

Курс біткоїна за тиждень: оновлено річний максимум

Курс біткоїна за тиждень (3–10 листопада) зріс на 6,1% і зараз становить $36 500. Інституційні інвестори очікують на позитивне рішення від регуляторів.

Першу половину тижня біткоїн перебував переважно в бічному тренді, але темпи його зростання значно збільшилися в останні дні. 9 листопада почалося вікно розгляду заявок на спотові біткоїн-ETF від Комісії з цінних паперів і бірж (SEC). Воно триватиме до 17 листопада.

У Раду внесли законопроєкт про податки для Біткоїн-індустрії

У Верховну Раду України 7 листопада внесли законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, які регулюють обіг віртуальних активів».

Документ мав допомогти сформувати нормативно-правову основу для подальшого регулювання сектору біткоїна та криптовалют.

Аналітики підрахували втрати України через відсутність BTC-регулювання

Через відсутність регулювання ринку цифрових активів Україна з 2016 до 2022 року втратила $48,8 млрд прямих доходів.

Для підрахунку втрачених коштів аналітики оцінили потенційні прибутки для населення від вкладень коштів у цифрові активи, доходи майнінгових ферм та емісію стейблкоїнів усередині країни. Згідно з отриманими даними, близько $39 млрд припало на недоотриманий прибуток населення, $7 млрд – доходи майнерів і $2 млрд – надходження компаній-емітентів стейблкоїнів.

Біткоїн-розробники можуть залишитися без розсилки Bitcoin-dev

Біткоїн-розробники вже до січня 2024 року можуть залишитись без розсилки електронної пошти Bitcoin-dev – найважливішого каналу зв'язку, призначеного для координації роботи над Bitcoin Core.

Як один з альтернативних хостингів розсилок Бішоп запропонували Google Groups.

Telegram зберігатиме біткоїни кастодіально

Месенджер Telegram інтегрує бота Wallet, який дозволяє не лише купувати, а й кастодіально зберігати біткоїни.

Користувач бота передає свої активи на зберігання третій стороні, але доступ до них для проведення операцій можна отримати одним натисканням на меню Wallet у налаштуваннях Telegram. Це, за словами топменеджера, значно полегшує адаптацію.

Кількість Біткоїн-нод перевищила 17 000

Кількість активних Біткоїн-нод перевищила 17 000 уперше за десятиліття. Такий показник – це значне збільшення порівняно з 10 000 вузлів у 2020 році. За останні два роки їхня кількість зросла на 70%. Зростання кількості нод корелює з бичачими ринковими циклами, оскільки кожен бичачий пік додає приблизно 5000 вузлів.

Кількість BTC-адрес, що зберігають від $1000, досягла 8 млн

Кількість біткоїн-адрес, на яких зберігаються BTC в еквіваленті від $1000 (0,028 BTC з курсом $35 115), досягла рекордного рівня в 8 млн.

На думку аналітиків, це число може зрости в геометричній прогресії, оскільки біткоїн дедалі дорожчає.

Кредитор Сelsius виходить із банкрутства

Компанія Celsius виходить із банкрутства після того, як суд у Нью-Йорку схвалив план з виплат кредиторам. Згідно з планом, нова компанія зосередиться на майнінгових операціях, а управляти нею буде Fahrenheit Group – консорціум, який купив у травні Celsius.

Нова компанія також має бути схвалена Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC).

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023