Аналітики підрахували втрати України через відсутність BTC-регулювання

Аналітики підрахували втрати України через відсутність BTC-регулювання

За шість років з 2016 року держбюджет втратив понад $48 млрд прямих доходів.

Через відсутність регулювання ринку цифрових активів Україна з 2016 до 2022 року втратила $48,8 млрд прямих доходів. Про це йдеться у звіті організації Ukraine Economic Outlook.

Для підрахунку втрачених коштів аналітики оцінили потенційні прибутки для населення від вкладень коштів у цифрові активи, доходи майнінгових ферм та емісію стейблкоїнів усередині країни. Згідно з отриманими даними, близько $39 млрд припало на недоотриманий прибуток населення, $7 млрд – доходи майнерів і $2 млрд – надходження компаній-емітентів стейблкоїнів.

Серед «втрачених можливостей» експерти назвали дешеву електроенергію в періоди становлення майнінгу, обмежену ліквідність валютних інструментів усередині країни та відсутність інструментів інвестування без прив'язки до централізованих структур.

За даними звіту, українці щорічно інвестували в біткоїн та криптовалюти від $0,9 млрд до $4,9 млрд.

У Міністерстві цифрової трансформації України, коментуючи звіт Ukraine Economic Outlook, зазначили, що для детінізації Біткоїн-індустрії потрібно створити спеціальний податковий режим для бізнесу.

«Перші роки легалізації криптосегмента мають формувати культуру оподаткування операції з новим класом активів. Тому податкові ставки мають становити 5% для доходів фізичних осіб та 18% для компаній із додатковою можливістю використання переваг податкового режиму «Дія.City», – заявив заступник міністра Олександр Борняков.

Правки до Податкового кодексу

7 листопада до Верховної Ради внесли законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, які регулюють обіг віртуальних активів». Документ має запровадити прибутковий податок з операцій у цифрових активах для фізосіб та юросіб: у 19,5% та 18% відповідно.

Законопроєкт поділить віртуальні активи на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив'язкою до активів, інші віртуальні активи. Для випуску токенів емітент має отримати схвалення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Регулювання ринку цифрових активів здійснюватимуть Нацбанк України та НКЦПФР.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Тиск на Біткоїн-індустрію

Національний банк України направив постачальникам послуг у сфері цифрових активів запит, у якому вимагав надати інформацію щодо операцій та виписки за рахунками за 2023 рік та дані про приймання та переказ коштів.

Своєю чергою, Бюро економічної безпеки України здійснює досудове розслідування щодо суб'єктів, які є учасниками ринку цифрових активів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024