Кількість Біткоїн-нод перевищила 17 000

Кількість Біткоїн-нод перевищила 17 000

Децентралізація та захищеність мережі продовжує зростати.

Кількість активних Біткоїн-нод перевищила 17 000 вперше за десятиліття. Про це повідомляє CoinMarketCap.

Такий показник – це значне зростання у порівнянні з 10 000 вузлів у 2020 році. За останні два роки їх кількість зросла на 70%. Зростання кількості нод корелює з бичачими ринковими циклами, оскільки кожен бичачий пік додає приблизно 5000 вузлів.

Однак поширеність нод Tor, які складно ідентифікувати, можуть викликати занепокоєння з точки зору безпеки. Це створює потенційні ризики, такі як можливість атаки 51% або інших загроз для мережі. Щоб зменшити ці ризики, користувачі можуть вибірково синхронізуватися з вузлами IPv4 і IPv6 і обмежити синхронізацію з нодами Tor до певного відсотка.

Що таке Біткоїн-нода та як її запустити
Що таке Біткоїн-нода та як її запустити
Децентралізація – ключова характеристика Біткоїна, завдяки якій він не має єдино...
Ігор Королишин 28 жовтня 2022

Чому це важливо

Збільшення кількості Біткоїн-вузлів свідчить про зростання інтересу до BTC та його ширше прийняття. Зараз у мережі налічується близько 100 000 недоступних вузлів, що в поєднанні зі збільшенням кількості активних нод вказує на стійке зростання попиту на біткоїн.

Використання повних нод грає ключову роль у перевірці транзакцій та запобігає ризикам подвійної трати та іншим потенційним викликам. Наприклад, у вересні майнер Marathon Digital випадково переплутав порядок транзакцій у блоці, й ноди його не прийняли.

Що головне

Попри роль і значення блокчейну, не слід їх переоцінювати. Блокчейн може використовуватися для різних цілей. Тож Біткоїн – це шлях до фінансової свободи, а блокчейн – лише один з інструментів. Щобільше, використання блокчейну окремо від Біткоїна створює реальні ризики централізації та фінансового рабства.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024