Майнери видобули недійсний блок

Майнери видобули недійсний блок

Проблема з упорядкуванням транзакцій виникла у компанії Marathon Digital.

Компанія Marathon Digital (MARA), що займається майнінгом біткоїнів, видобула недійсний блок Біткоїна на висоті 809 478. Це стверджують кілька розробників, майнерів та дослідників.

Анонімний розробник Біткоїна «0xB10C» написав на X (Twitter), що у MaraPool виникла «проблема з упорядкуванням транзакцій», що підтвердив співзасновник CasaHODL Джеймсон Лопп.

Якби проблему не виявили, то виникала б загроза подвійної витрати. Але ноди одразу виявили проблему в UTXO і відкинули цей блок. Замість нього було додано інший блок із правильним порядком транзакцій.

Як відбувається підтвердження блоків

Майнери в мережі Біткоїна виконують складні математичні завдання для підтвердження блоків, цей процес називається доказом виконаної роботи (Proof-of-Work, PoW). Цей метод вимагає від майнерів використовувати обчислювальну потужність обладнання для вирішення криптографічних головоломок. Той, хто першим вирішить завдання, отримує право додати наступний блок до блокчейну й отримує винагороду у вигляді нових біткоїнів та комісійних зборів за транзакції у цьому блоці.

Цей процес не лише створює нові біткоїни, а й забезпечує безпеку та надійність усієї мережі. Підтвердження блоків через PoW гарантує, що інформація в блокчейні залишається незмінною та захищена від несанкціонованих змін. Це створює довіру до системи та забезпечує її децентралізований і стійкий характер.

Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів, також відоме як майнінг-ферми, є обчислювальн...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Аномалії під час видобування блоків

6 червня у мережі Біткоїна сталася аномалія у процесі підтвердження блоку майнерами. Зокрема, спостерігалося 90-хвилинна розбіжність у часі між створенням двох окремих блоків: 793098 та 793099. Блок 793098 був успішно доданий до блокчейну Біткоїна об 11:25 ранку майнінговим пулом F2Pool. Наступний блок 793099 успішно підтверджено о 12:55 компанією ViaBTC. Між 11:25 та 12:55 мережа Біткоїна, вочевидь, продовжувала функціонувати у звичайному режимі, але не зробила жодного блоку.

У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній Riot Platforms і CleanSpark ймовірно зможуть швидко адаптуватися до умов ринку після халвінгу. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
На біржах можуть закінчитися біткоїни На біржах можуть закінчитися біткоїни Резерви торгових майданчиків наразі становлять 2 млн ВТС. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
Павло Дуров розповів про свої біткоїни Павло Дуров розповів про свої біткоїни Засновник месенджера Telegram Павло Дуров розповів про свої біткоїни в інтерв’ю журналісту Такеру Карлсону. Володимир Гришенко 17 квітня 2024