Видобуток блоку Біткоїна розтягнувся на 90 хвилин

Видобуток блоку Біткоїна розтягнувся на 90 хвилин

Між видобуванням двох блоків минуло півтори години замість 9,42 хвилин, що могло бути пов'язане із короткочасним падінням хешрейту.

У вівторок, 6 червня, у мережі Біткоїна сталася аномалія у процесі підтвердження блоку майнерами. Про це повідомляє Cryptonomist.

Видобуток блоку Біткоїна розтягнувся на 90 хвилин
Інтервал у 90 хвилин між видобутком двох блоків. Джерело: mempool.space

Зокрема, спостерігалася 90-хвилинна розбіжність у часі між створенням двох окремих блоків: 793098 та 793099. Блок 793098 був успішно доданий до блокчейну Біткоїна об 11:25 ранку майнінговим пулом F2Pool. Наступний блок 793099 успішно підтверджено о 12:55 компанією ViaBTC. Між 11:25 та 12:55 мережа Біткоїна, очевидно, продовжувала функціонувати у звичайному режимі, але не видобула жодного блоку.

Проте тим, хто здійснив транзакцію після 11:25 ранку, довелося чекати щонайменше до 12:55, перш ніж вона була підтверджена.

Найбільш правдоподібна гіпотеза полягає в тому, що короткочасне падіння хешрейту викликало труднощі з отриманням достатньої обчислювальної потужності для валідації блоку 793099. Проблема була вирішена протягом наступної години, коли хешрейт повернувся до нормальних значень. Що стало причиною короткочасного падіння хешрейту, поки невідомо.

Що таке складність майнінгу

Складність майнінгу – це параметр, який регулює час, потрібний для видобутку нового блоку до блокчейну біткоїна. Він визначає, наскільки важко вирішити математичне завдання майнерам, щоб додати новий блок до блокчейну й отримати винагороду. Цей механізм складності забезпечує стабільність процесу додавання нових блоків.

Складність майнінгу автоматично коригується кожні 2016 блоків, що становить приблизно два тижні, якщо нові блоки додаються в середньому кожні 10 хвилин. Якщо нові блоки додаються швидше, складність збільшується, і навпаки. Це означає, що чим більше майнерів приєднується до мережі Біткоїна, тим вищою стає складність майнінгу, і навпаки. Цей механізм є ключовим для підтримки безпеки мережі біткоїна та захисту від атак на неї.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Останній перерахунок складності майнінгу

1 червня після перерахунку складність видобутку біткоїнів зросла на 3,4% і досягла рекордного рівня 51,2 T. Середній хешрейт мережі зріс до 366,5 EH/s, видобуток одного блоку в середньому має тривати 9 хвилин 41 секунду.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023