Видобуток блоку Біткоїна розтягнувся на 90 хвилин

Видобуток блоку Біткоїна розтягнувся на 90 хвилин

Між видобуванням двох блоків минуло півтори години замість 9,42 хвилин, що могло бути пов'язане із короткочасним падінням хешрейту.

У вівторок, 6 червня, у мережі Біткоїна сталася аномалія у процесі підтвердження блоку майнерами. Про це повідомляє Cryptonomist.

Видобуток блоку Біткоїна розтягнувся на 90 хвилин
Інтервал у 90 хвилин між видобутком двох блоків. Джерело: mempool.space

Зокрема, спостерігалася 90-хвилинна розбіжність у часі між створенням двох окремих блоків: 793098 та 793099. Блок 793098 був успішно доданий до блокчейну Біткоїна об 11:25 ранку майнінговим пулом F2Pool. Наступний блок 793099 успішно підтверджено о 12:55 компанією ViaBTC. Між 11:25 та 12:55 мережа Біткоїна, очевидно, продовжувала функціонувати у звичайному режимі, але не видобула жодного блоку.

Проте тим, хто здійснив транзакцію після 11:25 ранку, довелося чекати щонайменше до 12:55, перш ніж вона була підтверджена.

Найбільш правдоподібна гіпотеза полягає в тому, що короткочасне падіння хешрейту викликало труднощі з отриманням достатньої обчислювальної потужності для валідації блоку 793099. Проблема була вирішена протягом наступної години, коли хешрейт повернувся до нормальних значень. Що стало причиною короткочасного падіння хешрейту, поки невідомо.

Що таке складність майнінгу

Складність майнінгу – це параметр, який регулює час, потрібний для видобутку нового блоку до блокчейну біткоїна. Він визначає, наскільки важко вирішити математичне завдання майнерам, щоб додати новий блок до блокчейну й отримати винагороду. Цей механізм складності забезпечує стабільність процесу додавання нових блоків.

Складність майнінгу автоматично коригується кожні 2016 блоків, що становить приблизно два тижні, якщо нові блоки додаються в середньому кожні 10 хвилин. Якщо нові блоки додаються швидше, складність збільшується, і навпаки. Це означає, що чим більше майнерів приєднується до мережі Біткоїна, тим вищою стає складність майнінгу, і навпаки. Цей механізм є ключовим для підтримки безпеки мережі біткоїна та захисту від атак на неї.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Останній перерахунок складності майнінгу

1 червня після перерахунку складність видобутку біткоїнів зросла на 3,4% і досягла рекордного рівня 51,2 T. Середній хешрейт мережі зріс до 366,5 EH/s, видобуток одного блоку в середньому має тривати 9 хвилин 41 секунду.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024