Обладнання для майнінгу біткоїнів

Обладнання для майнінгу біткоїнів

Обладнання для майнінгу біткоїнів, також відоме як майнінг-ферми, є обчислювальними пристроями, створеними спеціально для того, щоб «вгадати» правильне хеш-значення блоку біткоїна якнайшвидше і з мінімальною кількістю енергії.

У той час як найбільш ранній майнінг здійснювався за допомогою стандартних комп’ютерних процесорів (CPU), оператори майнінгу були зацікавлені досягти більшої хеш-потужності, і частково це зробили завдяки створенню спеціалізованих машин, спочатку з графічними процесорами (GPU), а пізніше зі спеціалізованими інтегральними схемами (ASIC). Запуск ASIC для Біткоїна у 2013 році стимулював професіоналізацію індустрії майнінгу, при цьому більшу частину обчислювальних ресурсів було розміщено у спеціалізованих центрах обробки даних.

Як працює обладнання для майнінгу біткоїнів?

Обладнання для майнінгу, або «ферма», має кілька компонентів, які необхідно об’єднати для досягнення максимальної ефективності. Конструкція ASIC найчастіше вважається ключовою змінною, але на те, наскільки ефективно ферми можуть перетворювати електрику в хеш-потужність, а також на надійність цих ферм, впливають конструкція апаратної оболонки та механізми охолодження, такі як вентилятори.

Майнінгові ферми живляться від електроенергії, що є однією з основних витрат у майнінгу, тому ефективність використання цієї електроенергії має значний вплив на прибутковість майнінгу, як і на можливість безперервної роботи таких ферм. Прикладом чогось, що може призвести до виходу з ладу майнінгової ферми, є перегрів, тому обладнання для майнінгу, конструюється таким чином (серед іншого), щоб обмежити ймовірність перегріву. Для великих технологічних операцій, де залучена велика кількість майнінгових ферм, робляться спеціальні пристосування, щоб обладнання залишалося прохолодним та працювало без перебоїв.

Оскільки майнінг біткоїнів з хобі, яке кілька ентузіастів проводили вдома, перетворився на всесвітню індустрію на чолі з індустріалізованими майнінговими фермами, виробництво ASIC стало окремою галуззю, з моделями, які постійно оновлюються та удосконалюються, а конструкція устаткування ретельно перевіряється.

Виробники обладнання для майнінгу в ході виробництва повинні покладатися на виробників напівпровідникових елементів (інтегральних схем), при цьому Тайванська корпорація з виробництва напівпровідників (TSMC) і Samsung є чи не єдиними виробниками напівпровідникових елементів, які сьогодні працюють над передовими напівпровідниковими вузлами і які взяли собі як клієнтів виробників устаткування для майнінгу біткоїнів. Ці виробники напівпровідників мають обмежені потужності, тому відносини між виробниками обладнання для майнінгу та виробниками напівпровідників мають вирішальне значення для їхнього успіху.

Якщо коротко, процес виробництва ASIC виглядає так:

  1. Отримайте кристалічні пластини для виготовлення інтегральних схем (ІС) (тонкі пластини напівпровідника) від заводу-виробника напівпровідникових елементів.
  2. Перевірте кристалічні пластини на наявність помилок виготовлення за допомогою моделей прогнозування.
  3. Протестуйте та упакуйте кристалічні пластини в конструкцію інтегральної схеми (ІС).
  4. Відправте інтегральні схеми виробникам друкованих плат (PCB) для складання.
  5. Інтегруйте готові плати з іншими електронними компонентами, щоб створити кінцевий продукт.

Яке найкраще обладнання для майнінгу?

Численні компанії виробляють обладнання для майнінгу біткоїнів, щороку сотні мільйонів доларів вкладаються у виробництво, дослідження та розробки. Виробники обладнання для майнінгу біткоїнів, такі як MicroBT, Canaan, Ebang, Bitfury, Innosilicon та Bitmain, змагаються, щоб запропонувати найкращі на ринку ферми для майнінгу. У будь-який момент часу працюють мільйони окремих мікросхем ASIC, хоча вони вмикаються та вимикаються залежно від складності, конкуренції та, в кінцевому підсумку, прибутковості майнінгу біткоїнів у будь-який момент.

Зрештою, найкраще обладнання для майнінгу біткоїнів — це пристрій, який найшвидше вгадує хеш-значення з найменшим споживанням енергії та найбільшим ресурсом робочого часу. Ідеальна конфігурація операції майнінгу також має враховувати вартість обладнання, клімат, час доставляння та митні збори, тому операторам потрібно враховувати багато факторів.

Виробники та треті сторони продають комплекти, наприклад транспортні контейнери з кількома майнерами, установками рідинного охолодження тощо, щоб враховувати деякі з цих додаткових змінних. Ціни на майнінгові ферми безпосередньо від виробників і на вторинному ринку можуть змінюватися на основі поточної ціни біткоїна, але основні функціональні змінні повинні залишатися незмінними, включаючи хешрейт ферми (TH/s) і споживання енергії (W).

Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Хоча взаємодіяти з мережею Біткоїна можна виключно за допомогою гаманця, запуск власного вузла (ноди) забезпечує переваги конфіденційності та надає можливість перевіряти ваші транзакції та дотримуватися обмеження кількості біткоїна у 21 мільйон. Bitcoin Magazine 14 квітня 2024
Як захистити seed-фразу Як захистити seed-фразу Безпека – це пріоритет, коли йдеться про зберігання біткоїна. Це простий посібник про те, як зберегти конфіденційність і безпеку вашої seed-фрази. Bitcoin Magazine 06 квітня 2024
Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Детальний опис семи способів, за допомогою яких можна покращити безпеку свого біткоїна з єдиним підписом, і чому мультипідпис – це найкраща альтернатива для довгострокових заощаджень. Unchained Capital 24 лютого 2024