Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн-конференція в Амстердамі, мережа Lightning розростається, резонансний допит у справі FTX, Blockstream розробив новий LN-сервіс, Ізраїль отримає допомогу в BTC, Trezor показав два нових гаманці, 95% BTC не переміщуються вже місяць, новий рекорд хешрейту Біткоїна.

Конференція Bitcoin Amsterdam

У столиці Нідерландів з 12 по 14 жовтня 2023 року відбувається Конференція Bitcoin Amsterdam. Організатором заходу є видання Bitcoin Magazine.

Одним зі спікерів на заході виступив колишній агент ЦРУ та АНБ Едвард Сноуден. Ексспівробітник спецслужб зазначив, що у Біткоїна відсутня реальна анонімність. Це дозволяє владі відстежувати людей, які здійснили певні транзакції.

Lightning Network за два роки зросла на 1200%

За останні два роки мережа Lightning Network збільшилась на 1212%. Так, у серпні через Lightning Network пройшло близько 6,6 млн транзакцій, що маршрутизуються, у той час, як у серпні 2021 року – 503 000.

Зростання числа маршрутизованих транзакцій, в яких для здійснення переказу використовується більше двох вузлів, відбулося незважаючи на падіння ціни біткоїна на 44% і значне зменшення пошукових запитів «Біткоїн» в інтернеті.

Ексглава Alameda Research розповіла про шахрайство у FTX

Керолайн Еллісон, колишня генеральна директорка Alameda Research, 10 жовтня дала свідчення в суді про шахрайство за вказівкою засновника біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда.

Еллісон визнала, що маніпулювала балансами, щоб фінансове становище Alameda Research виглядало менш ризикованим для інвесторів, і розповіла, що Alameda позичала кошти у FTX для власних інвестицій. Вона також розповіла, що кошти FTX використовувалися для позик інсайдерам і політичних пожертв.

Blockstream представив Lightning-сервіс для великого бізнесу

Компанія Blockstream представила новий сервіс Greenlight «Lightning-as-a-Service», покликаний забезпечити швидкі та недорогі біткоїн-транзакції через Lightning Network. Сервіс орієнтований на глобальних розробників і підприємства, які прагнуть розширити свої можливості.

Сервіс допомагає інтегрувати Lightning Network до застосунків, надаючи користувачам ексклюзивний контроль над своїми коштами.

Ізраїлю допоможуть биткоїнами

9 жовтня ізраїльська Біткоїн-спільнота оголосила про створення організації Crypto Aid Israel, яка збиратиме BTC для ізраїльських громадян, котрі потребують гуманітарної допомоги через початок війни з ХАМАС.

Новостворена організація сформує гаманець з мультипідписом, який контролюватиметься спільно кількома сторонами, для збирання пожертвувань у біткоїнах та криптовалютах. Для підтвердження транзакції буде потрібно щонайменше чотири підписи із семи можливих.

Trezor представив два нових гаманці

Компанія Trezor на своє десятиліття 12 жовтня представила два апаратних гаманці Trezor Safe 3, а також рішення щодо зберігання закритих ключів Trezor Keep Metal.

Trezor Safe 3 продається за ціною $79 і доступний у чотирьох кольорах: золотому, срібному, рожевому та чорному.

Ще одним продуктом у цьому випуску є обмежена серія пристроїв. Trezor Safe 3 призначена тільки для біткоїнів.

95% біткоїнів не переміщалися протягом місяця

Протягом останнього місяця 95% біткоїнів, які зараз перебувають в обігу, не переміщалися.

Користувачі намагаються утримувати монети перед майбутнім халвінгом, який має відбутися у квітні 2024 року, сподіваючись, що курс біткоїна зросте.

Хешрейт біткоїна досяг історичного максимуму

Новий історичний рекорд хешрейту мережі Біткоїна було зафіксовано у неділю, 8 жовтня.

Як зазначається, показник досяг позначки 527 EH/s, побивши рекорд, встановлений 15 вересня. Проте слід зауважити, що мінімальний за місяць показник був зафіксований 5 жовтня і становить 345 EH/s. Після вчорашнього піку хешрейт знову спустився нижче за 400 EH/s.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024