Сноуден розповів, хто може отримати владу над Біткоїном

Сноуден розповів, хто може отримати владу над Біткоїном

Колишній агент порадив розробникам сконцентруватись на анонімізації головного цифрового активу.

Приплив капіталу від великих та інституційних інвесторів хоч і позитивно позначиться на курсі біткоїна, проте установи матимуть велику владу над активом. Про це розповів колишній агент Агентства національної безпеки (АНБ) та Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Едвард Сноуден на конференції Bitcoin Amsterdam.

За його словами, все це може статися в контексті зростання популярності біржових фондів (ETF) серед фінансових компаній, завдяки чому останні «приручають» ринок цифрових активів.

Колишній співробітник спецслужб також зазначив, що Біткоїн не має реальної анонімності. Це дозволяє владі відстежувати людей, які здійснили певні транзакції. Як приклад Сноуден навів ситуацію, коли в 2013 році він злив секретні документи АНБ, використовуючи біткоїни для оплати серверів. У зв'язку з цим він порадив розробникам і звичайним користувачам зосередитися на більшій анонімізації Біткоїна, тому, яким бачив це Сатоші Накамото.

Сноуден при цьому розкритикував уряди за спроби регулювати Біткоїн-індустрію, нав'язуючи свої порядки.

Хто такий Едвард Сноуден

Едвард Сноуден став відомим у всьому світі в 2013 році, після того, як розкрив таємні дані розвідки, пов'язані з глобальними програмами стеження США. Сноуден надав журналістам документи, які демонструють масштаби діяльності зі збору метаданих і стеження за цифровою комунікацією на глобальному рівні. Його викриття виявили масштабні операції спостереження за громадянами з боку урядів та великих технологічних компаній.

Сноуден неодноразово висловлювався на підтримку технології блокчейну та анонімності. Він наголошував на важливості прозорості та децентралізації у контексті створення більш справедливого та конфіденційного суспільства. Відомо, що Сноуден використовував біткоїн для оплати серверів, з яких стався витік інформації.

Чи є Біткоїн анонімним?
Чи є Біткоїн анонімним?
Біткоїн не є повністю анонімним. Насправді він псевдоанонімний, тому що кожен ко...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Пропозиції щодо анонімізації Біткоїна

Не тільки Едвард Сноуден переймається анонімністю користувачів Біткоїна. Пропозицію щодо масштабування та анонімізації базового рівня блокчейну нещодавно запропонували розробники LNP/BP Association. На їхню думку, головний цифровий актив можна модернізувати без обмежувальних властивостей блокчейна. Він може використовувати інший базовий (не блокчейн) рівень, який називається Prime, зберігаючи протокол консенсусу Proof-of-Work.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023