Біткоїн-розробникам пропонують покращити протокол

Біткоїн-розробникам пропонують покращити протокол

Представлено нову пропозицію щодо масштабування та анонімізації базового рівня блокчейну Біткоїна від LNP/BP Standards Association.

Розробники LNP/BP Association розіслали пропозицію щодо масштабування та анонімізації базового рівня блокчейну Біткоїна з валідацією на стороні клієнта. Про це повідомляють представники LNP/BP Association із посиланням на лист, що був опублікований у GitHub та розісланий іншим розробникам.

Автори впевнені, що Біткоїн можна модернізувати до системи без обмежувальних властивостей блокчейну. Зберігаючи протокол консенсусу Proof-of-Work, він може використовувати інший базовий (не блокчейн) рівень, що наразі має назву Prime.

Біткоїн-розробникам пропонують покращити протокол
Пропозиція LNP/BP Association у GitHub. Джерело: GitHub-акаунт Максима Орловського

Цей рівень зможе приймати теоретично невизначену кількість транзакцій (щонайменше мільярди за хвилину), оскільки зберігання стану, обчислення і валідація будуть перенесені на рівень, що перевіряється на стороні клієнта, який знаходиться вище. Ці додаткові функції можуть бути реалізовані за допомогою протоколу RGB.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Потенційні переваги

Автори пропозиції вважають, що імплементація нового рішення на базовому рівні блокчейну може мати низку переваг.

1. Більша масштабованість, що досягається на базовому рівні, без необхідності використання Lightning Network або інших спеціальних рішень для масштабування.

2. Значно покращена конфіденційність завдяки відсутності публічного графу транзакцій, реєстру, адрес та відкритих ключів.

3. Широкі можливості програмування, що забезпечуються RGB або іншими системами валідації на стороні клієнта.

4. Додаткові можливості модернізації: нові функції протоколу можуть бути прийняті поступово і без досягнення широкого консенсусу.

Оновлення протоколу RGB

У квітні LNP/BP Standards Association представила оновлену версію протоколу RGB – v.0.10. Вона включає інновації на рівні консенсусу, у стандартній бібліотеці (використовується гаманцями/біржами) та інструментах командного рядка. Доступним також став глобальний стан RGB-контрактів з можливістю доступу з віртуальних машин чи клієнтів.

У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній У Bernstein радять купити акції кількох майнінгових компаній Riot Platforms і CleanSpark ймовірно зможуть швидко адаптуватися до умов ринку після халвінгу. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
На біржах можуть закінчитися біткоїни На біржах можуть закінчитися біткоїни Резерви торгових майданчиків наразі становлять 2 млн ВТС. Володимир Гришенко 17 квітня 2024
Павло Дуров розповів про свої біткоїни Павло Дуров розповів про свої біткоїни Засновник месенджера Telegram Павло Дуров розповів про свої біткоїни в інтерв’ю журналісту Такеру Карлсону. Володимир Гришенко 17 квітня 2024