Lightning Network за два роки зросла на 1200%

Lightning Network за два роки зросла на 1200%

У серпні 2023 року через мережу другого рівня пройшло 6,6 млн транзакцій, тоді як у серпні 2021 року – 503 000.

За останні два роки мережа Lightning Network збільшилась на 1212%. Про це йдеться у звіті біткоїн-біржі River.

Так, у серпні через Lightning Network пройшло близько 6,6 млн транзакцій, що маршрутизуються, у той час як у серпні 2021 року – 503 000. Зростання числа маршрутизованих транзакцій, в яких для здійснення переказу використовується понад два вузли, сталося попри падіння ціни біткоїна на 44% та значне зменшення пошукових запитів «Біткоїн» в інтернеті.

«Ніхто не використовує Lightning» – тепер має стати мертвим мемом», – заявив аналітик біржі River Сем Ваутерс у повідомленні на сторінці в соцмережі X і адресованому критикам Lightning.

Надана компанією River цифра у 6,6 млн транзакцій з використанням Lightning є нижньою межею – найменшим можливим значенням, яке вона змогла оцінити. Компанія також взяла за основу цифру 503 000, отриману в серпні 2021 року з дослідження K33 Research, і додала, що не може оцінити приватні угоди. Ваутерс зазначив, що зараз на Lightning обробляється не менше 47% транзакцій мережі Біткоїна. У серпні 2023 року середній розмір транзакції Lightning становив близько 44 700 сатоші, або $11,84. За оцінками River, у вересні активними були від 279 000 до 1,1 млн користувачів Lightning.

Навіщо потрібна Lightning Network

Lightning Network є протоколом другого рівня, який розроблено для поліпшення масштабованості й операційної ефективності Біткоїна. Ця мережа дозволяє проводити транзакції біткоїнами з мінімальними комісіями та майже миттєво, що стає вельми привабливою опцією для мікроплатежів і повсякденного використання. Саме завдяки цій здатності Lightning Network застосовується у багатьох сценаріях використання.

Приклади охоплюють можливість здійснювати дрібні покупки, такі як чашка кави чи цифрові товари, без потреби чекати на підтвердження в блокчейні Біткоїна або платити високі комісії за транзакції. Понад те, з використанням Lightning Network можна створювати нові типи фінансових застосунків і сервісів, таких як стрімінгові платежі, миттєві оплати та високочастотна торгівля, які раніше були недоступними або нездійсненними через обмеження, пов'язані зі швидкістю та вартістю транзакцій в основній мережі біткоїна.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Контроль за Lightning-транзакціями

У США члени Палати представників із нижньої палати Конгресу представили законопроєкт, який має зобов'язати постачальників криптовалютних послуг повідомляти про всі транзакції до Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами (CFTC). Новий документ має нібито захистити користувачів від шахрайств, які можуть виникнути в результаті транзакції через Lightning Network. Повідомляється, що транзакції, що проходять на другому рівні блокчейну, створюють певні труднощі для їх відстеження.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024