Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC.

У Китаї суд визнав біткоїн «унікальним цифровим активом»

У Китаї Шанхайський народний суд визнав біткоїн унікальним і невідтворюваним цифровим активом через його дефіцитність та невід'ємну цінність.

У протоколі судового засідання йдеться про те, що біткоїн відрізняється від інших цифрових активів своєю «унікальністю та невідтворюваністю».

SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) відклала ухвалення рішення щодо кількох заявок на створення спотових біржових біткоїн-фондів (ETF).

Зокрема, стало відомо, що SEC відклала розгляд заявок щодо спотових біткоїн-ETF від компаній Invesco, Bitwise, Valkyrie та BlackRock. За кілька днів до цього SEC ухвалила схоже рішення щодо спотового біржового біткоїн-фонду від компанії ARK 21Shares до 10 січня 2024 року.

MicroStrategy купила ще 5445 BTC

Компанія-виробник програмного забезпечення MicroStrategy придбала ще 5445 BTC за $147 млн.

Станом на 24 вересня 2023 року компанією MicroStrategy було куплено 158 245 BTC за $4,68 млрд за середньою ціною $29 582 за один біткоїн.

Human Rights Foundation виділила гранти Біткоїн-проєктам

Некомерційна організація Human Rights Foundation (HRF) повідомляє про виділення чергових грантів від Фонду розвитку Біткоїна. Усього буде виділено $505 000.

15 грантів буде розподілено серед освітніх проєктів, розробників Bitcoin Core, DLC та Lightning. Також будуть надані стипендії розробникам, які мешкають в авторитарних режимах, для виступу й участі у галузевих конференціях. У регіональному розрізі основними напрямами є Латинська Америка, Африка та Близький Схід.

Майнери видобули недійсний блок

Компанія Marathon Digital (MARA), що займається майнінгом біткоїнів, видобула недійсний блок Біткоїна на висоті 809 478. У MaraPool виникла «проблема з упорядкуванням транзакцій».

Якби проблему не виявили, то виникла б загроза подвійної витрати. Але ноди одразу викрили проблему в UTXO і відкинули цей блок. Замість нього було додано інший блок із правильним порядком транзакцій.

Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи

Відділ кримінальних розслідувань Податкової служби США (IRS) спільно з міжнародними партнерами провів для співробітників українських правоохоронних органів другий раунд навчання, присвячений відстеженню біткоїн- та криптовалютних транзакцій, що тривав з 18 по 21 вересня.

Зокрема, українські правоохоронці отримали інструменти для боротьби з відмиванням грошей, аналізу шахрайських криптовалютних транзакцій та підвищення ефективності криміналістичних розслідувань, пов'язаних із блокчейном.

Coinbase зберігає майже мільйон біткоїнів

Біржа Coinbase зберігає у своїх гаманцях 947 755 біткоїнів, що за поточного курсу становить близько $26 млрд. Таким чином, обсяг монет, що зберігаються на біржі, становить майже 5% від усіх біткоїнів, які видобуто сьогодні.

Однак, за останніми даними, біржі належить лише близько 10 000 з усіх наявних у неї біткоїнів.

Marathon Digital навчить Кенію майнити Marathon Digital навчить Кенію майнити Міністерство енергетики країни вже провело відповідні консультації з майнінговою компанією. Володимир Гришенко 27 травня 2024
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024