Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC.

У Китаї суд визнав біткоїн «унікальним цифровим активом»

У Китаї Шанхайський народний суд визнав біткоїн унікальним і невідтворюваним цифровим активом через його дефіцитність та невід'ємну цінність.

У протоколі судового засідання йдеться про те, що біткоїн відрізняється від інших цифрових активів своєю «унікальністю та невідтворюваністю».

SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) відклала ухвалення рішення щодо кількох заявок на створення спотових біржових біткоїн-фондів (ETF).

Зокрема, стало відомо, що SEC відклала розгляд заявок щодо спотових біткоїн-ETF від компаній Invesco, Bitwise, Valkyrie та BlackRock. За кілька днів до цього SEC ухвалила схоже рішення щодо спотового біржового біткоїн-фонду від компанії ARK 21Shares до 10 січня 2024 року.

MicroStrategy купила ще 5445 BTC

Компанія-виробник програмного забезпечення MicroStrategy придбала ще 5445 BTC за $147 млн.

Станом на 24 вересня 2023 року компанією MicroStrategy було куплено 158 245 BTC за $4,68 млрд за середньою ціною $29 582 за один біткоїн.

Human Rights Foundation виділила гранти Біткоїн-проєктам

Некомерційна організація Human Rights Foundation (HRF) повідомляє про виділення чергових грантів від Фонду розвитку Біткоїна. Усього буде виділено $505 000.

15 грантів буде розподілено серед освітніх проєктів, розробників Bitcoin Core, DLC та Lightning. Також будуть надані стипендії розробникам, які мешкають в авторитарних режимах, для виступу й участі у галузевих конференціях. У регіональному розрізі основними напрямами є Латинська Америка, Африка та Близький Схід.

Майнери видобули недійсний блок

Компанія Marathon Digital (MARA), що займається майнінгом біткоїнів, видобула недійсний блок Біткоїна на висоті 809 478. У MaraPool виникла «проблема з упорядкуванням транзакцій».

Якби проблему не виявили, то виникла б загроза подвійної витрати. Але ноди одразу викрили проблему в UTXO і відкинули цей блок. Замість нього було додано інший блок із правильним порядком транзакцій.

Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи

Відділ кримінальних розслідувань Податкової служби США (IRS) спільно з міжнародними партнерами провів для співробітників українських правоохоронних органів другий раунд навчання, присвячений відстеженню біткоїн- та криптовалютних транзакцій, що тривав з 18 по 21 вересня.

Зокрема, українські правоохоронці отримали інструменти для боротьби з відмиванням грошей, аналізу шахрайських криптовалютних транзакцій та підвищення ефективності криміналістичних розслідувань, пов'язаних із блокчейном.

Coinbase зберігає майже мільйон біткоїнів

Біржа Coinbase зберігає у своїх гаманцях 947 755 біткоїнів, що за поточного курсу становить близько $26 млрд. Таким чином, обсяг монет, що зберігаються на біржі, становить майже 5% від усіх біткоїнів, які видобуто сьогодні.

Однак, за останніми даними, біржі належить лише близько 10 000 з усіх наявних у неї біткоїнів.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023