Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

SEC позивається до Coinbase і Binance, законопроєкт про оподаткування операцій з BTC в Україні, MiCA пройшов усі інстанції, аномалія під час видобування блоку, кількість біткоїн-банкоматів зростає, До Квон вийшов під заставу, великий дата-центр у Сальвадорі.

SEC подала позов проти Coinbase та Binance

6 червня SEC подала позов проти біржі Coinbase, звинувативши її у незаконній торгівлі незареєстрованими цінними паперами. Регулятор також побачив порушення щодо послуг стейкінгу, які надає торговий майданчик. У Coinbase ніяк не прокоментували ситуацію.

Схожі звинувачення напередодні SEC висунула проти біржі Binance, а також проти її американського підрозділу та CEO Чанпена Чжао. Зокрема, майданчик звинуватили у порушенні законодавства про торгівлю активами та цінними паперами.

В Україні підготували законопроєкт про оподаткування операцій із BTC

НКЦПФР представила законопроєкт про регулювання оподаткування операцій із цифровими валютами та зміни до закону «Про віртуальні активи». Документ обговорять на засіданні Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів 14 червня, після чого його доповнять із урахуванням зауважень і коментарів.

Згідно з новими поправками, українці самостійно визначатимуть загальний фінансовий результат (прибуток чи збиток) від операцій із цифровими активами.

MiCA опублікували в офіційному журналі ЄС

Закон «Про ринки криптоактивів» MiCA у п'ятницю, 9 червня, був опублікований в Офіційному журналі Європейського союзу, що стало початком відліку часу до набрання чинності новими правилами для біткоїна та криптовалют. Новий закон вимагає від провайдерів гаманців ідентифікувати своїх клієнтів під час переказу коштів, пропонує компаніям (таким як біржі та провайдери гаманців) ліцензію для роботи на території блоку, а також запроваджує нові управлінські та фінансові вимоги для емітентів стейблкоїнів.

Видобуток блоку біткоїна розтягнувся на 90 хвилин

У вівторок, 6 червня, у мережі Біткоїна сталася аномалія у процесі підтвердження блоку майнерами. Зокрема, спостерігалася 90-хвилинна розбіжність у часі між створенням двох окремих блоків: 793098 та 793099. Блок 793098 був успішно доданий до блокчейну Біткоїна об 11:25 (за київським часом) майнінговим пулом F2Pool. Наступний блок 793099 успішно підтверджено о 12:55 компанією ViaBTC.

Між 11:25 та 12:55 мережа Біткоїна, очевидно, продовжувала функціонувати у звичайному режимі, але не зробила жодного блоку.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати

Сумарна кількість біткоїн-банкоматів у світі за минулий місяць збільшилася на 5% порівняно з квітнем і становила 35 065 одиниць.

За кількістю встановлених біткоїн-банкоматів, як і раніше, з великим відривом лідирують США – 30 014 одиниць (84,7% від загальної кількості). До трійки також увійшли Канада з 2740 пристроями (7,6%) та Австралія – 463 (1,3%).

Засновника Terraform Labs випустили під заставу

Співзасновника Terraform Labs До Квона випустили з в'язниці у Чорногорії після внесення застави у розмірі $436 000.

Під заставу також вийшов колишній фінансовий директор компанії Хан Чан Чжун. Квон та Чжун залишаться під домашнім арештом до наступних засідань суду.

У Сальвадорі побудують великий майнінговий центр

Сальвадорська компанія Volcano Energy планує створити майнінговий центр потужністю 241 мегават.

Реалізувати проєкт планують у селищі Ель-Чисте у муніципалітеті Метапан, Санта-Ана. Ця ділянка відрізняється винятковим у країні потенціалом генерації сонячної та вітрової енергії.

Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Борис Джонсон відмовився від інтерв'ю з Такером Карлсоном Колишній британський прем'єр відмовився говорити зі скандальним журналістом після новин про смерть російського опозиціонера Олексія Навального. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Стартап Citrea залучив $2,7 млн на масштабування Біткоїна Проєкт створює роллапи з нульовим розголошенням, які допомагають збільшити пропускну здатність блокчейну. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Подальшому зростанню BTC заважає фіксація прибутку Довгострокові власники продали частину монет після перевищення цінового рівня у $50 000. Дмитро Харьков 22 лютого 2024