Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати

У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць.

Сумарна кількість біткоїн-банкоматів у світі за минулий місяць збільшилася на 5% порівняно з квітнем і становила 35 065 одиниць. Відповідні дані надав сервіс Coin ATM Radar.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати
Динаміка працюючих біткоїн-банкоматів (2014 – травень 2023 р.). Джерело: Coin Atm Radar

Так, за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів, як і раніше, з великим відривом лідирують США – 30 014 одиниць (84,7% від загального числа). До трійки також увійшли Канада з 2740 пристроями (7,6%) та Австралія – 463 (1,3%).

Серед виробників банкоматів лідирує General Bytes із 10 109 пристроями (28,8%). Далі йдуть BitAccess (6913, 19,7%) та Genesis Coin (6596, 18,8%).

Провідним оператором біткоїн-банкоматів є Bitcoin Depot – компанія управляє 6362 банкоматами, або 18,2% частки ринку. До Топ-3 також потрапили Coin Cloud (4265, 12,2%) та CoinFlip (4043, 11,5%).

Що таке біткоїн-банкомат

Біткоїн-банкомат – це спеціалізований тип пристрою, який дозволяє користувачам купувати або продавати біткоїни, використовуючи фіатні гроші або дебетову картку. Деякі з цих машин також дозволяють користувачеві відправляти біткоїни на певну адресу або виводити біткоїни на фізичний носій, наприклад, на паперовий гаманець.

Перший біткоїн-банкомат було встановлено у Ванкувері, Канада, у жовтні 2013 року. Цей термінал, створений компанією Robocoin, використовувався для перетворення біткоїнів на канадські долари, і навпаки. З того часу біткоїн-банкомати поширилися світом і стали важливою частиною екосистеми Біткоїна. Вони надають простий і доступний спосіб для обміну біткоїнів на фіатні гроші та назад, полегшуючи долучення до екосистеми біткоїна для тих, хто ще не знайомий із цифровими технологіями.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Негативна статистика на початку року

У першому кварталі 2023 року по всьому світу перестали працювати близько 5500 біткоїн-банкоматів, кількість функціонуючих досягла 33 768 одиниць. Негативну тенденцію зазвичай пов'язують із приходом ведмежого ринку, і, як наслідок, зниження доходів позначилося на кількості банкоматів. Ще однією причиною цього тренду також називають атаки хакерів.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024