Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати

У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць.

Сумарна кількість біткоїн-банкоматів у світі за минулий місяць збільшилася на 5% порівняно з квітнем і становила 35 065 одиниць. Відповідні дані надав сервіс Coin ATM Radar.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати
Динаміка працюючих біткоїн-банкоматів (2014 – травень 2023 р.). Джерело: Coin Atm Radar

Так, за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів, як і раніше, з великим відривом лідирують США – 30 014 одиниць (84,7% від загального числа). До трійки також увійшли Канада з 2740 пристроями (7,6%) та Австралія – 463 (1,3%).

Серед виробників банкоматів лідирує General Bytes із 10 109 пристроями (28,8%). Далі йдуть BitAccess (6913, 19,7%) та Genesis Coin (6596, 18,8%).

Провідним оператором біткоїн-банкоматів є Bitcoin Depot – компанія управляє 6362 банкоматами, або 18,2% частки ринку. До Топ-3 також потрапили Coin Cloud (4265, 12,2%) та CoinFlip (4043, 11,5%).

Що таке біткоїн-банкомат

Біткоїн-банкомат – це спеціалізований тип пристрою, який дозволяє користувачам купувати або продавати біткоїни, використовуючи фіатні гроші або дебетову картку. Деякі з цих машин також дозволяють користувачеві відправляти біткоїни на певну адресу або виводити біткоїни на фізичний носій, наприклад, на паперовий гаманець.

Перший біткоїн-банкомат було встановлено у Ванкувері, Канада, у жовтні 2013 року. Цей термінал, створений компанією Robocoin, використовувався для перетворення біткоїнів на канадські долари, і навпаки. З того часу біткоїн-банкомати поширилися світом і стали важливою частиною екосистеми Біткоїна. Вони надають простий і доступний спосіб для обміну біткоїнів на фіатні гроші та назад, полегшуючи долучення до екосистеми біткоїна для тих, хто ще не знайомий із цифровими технологіями.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Негативна статистика на початку року

У першому кварталі 2023 року по всьому світу перестали працювати близько 5500 біткоїн-банкоматів, кількість функціонуючих досягла 33 768 одиниць. Негативну тенденцію зазвичай пов'язують із приходом ведмежого ринку, і, як наслідок, зниження доходів позначилося на кількості банкоматів. Ще однією причиною цього тренду також називають атаки хакерів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024