Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати

У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць.

Сумарна кількість біткоїн-банкоматів у світі за минулий місяць збільшилася на 5% порівняно з квітнем і становила 35 065 одиниць. Відповідні дані надав сервіс Coin ATM Radar.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати
Динаміка працюючих біткоїн-банкоматів (2014 – травень 2023 р.). Джерело: Coin Atm Radar

Так, за кількістю встановлених біткоїн-банкоматів, як і раніше, з великим відривом лідирують США – 30 014 одиниць (84,7% від загального числа). До трійки також увійшли Канада з 2740 пристроями (7,6%) та Австралія – 463 (1,3%).

Серед виробників банкоматів лідирує General Bytes із 10 109 пристроями (28,8%). Далі йдуть BitAccess (6913, 19,7%) та Genesis Coin (6596, 18,8%).

Провідним оператором біткоїн-банкоматів є Bitcoin Depot – компанія управляє 6362 банкоматами, або 18,2% частки ринку. До Топ-3 також потрапили Coin Cloud (4265, 12,2%) та CoinFlip (4043, 11,5%).

Що таке біткоїн-банкомат

Біткоїн-банкомат – це спеціалізований тип пристрою, який дозволяє користувачам купувати або продавати біткоїни, використовуючи фіатні гроші або дебетову картку. Деякі з цих машин також дозволяють користувачеві відправляти біткоїни на певну адресу або виводити біткоїни на фізичний носій, наприклад, на паперовий гаманець.

Перший біткоїн-банкомат було встановлено у Ванкувері, Канада, у жовтні 2013 року. Цей термінал, створений компанією Robocoin, використовувався для перетворення біткоїнів на канадські долари, і навпаки. З того часу біткоїн-банкомати поширилися світом і стали важливою частиною екосистеми Біткоїна. Вони надають простий і доступний спосіб для обміну біткоїнів на фіатні гроші та назад, полегшуючи долучення до екосистеми біткоїна для тих, хто ще не знайомий із цифровими технологіями.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Негативна статистика на початку року

У першому кварталі 2023 року по всьому світу перестали працювати близько 5500 біткоїн-банкоматів, кількість функціонуючих досягла 33 768 одиниць. Негативну тенденцію зазвичай пов'язують із приходом ведмежого ринку, і, як наслідок, зниження доходів позначилося на кількості банкоматів. Ще однією причиною цього тренду також називають атаки хакерів.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023