Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець.

Україна частково імплементує норми MiCA

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков вважає, що Україні достатньо ухвалити лише основні норми MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), щоби врегулювати роботу Біткоїн-індустрії.

Поетапне використання дасть ринку можливість розпочати роботу, а компаніям, які працюють з біткоїном, – адаптуватися до нових регуляторних вимог.

НБУ не поспішає переглядати статус Біткоїна

Національний банк України не вважає біткоїн і криптовалюти платіжним засобом. Регулятор також радить українцям враховувати ризики під час їх використання.

Ledger відклав випуск функції Recover

Виробник апаратних гаманців Ledger вирішив відкласти випуск функції Recover після її критики представниками Біткоїн-спільноти.

Він також звернувся до клієнтів і повідомив, що компанія не представлятиме нову функцію до випуску коду для неї, наголосивши, що «Ledger засвоїв важкий урок».

Продаж гаманців Trezor зріс на 900%

Продаж апаратних гаманців Trezor за тиждень зріс на 900% на тлі новин про невдале оновлення у конкурента – компанії Ledger.

Представники Trezor запевняють, що незалежні експерти стежать за тим, щоб треті особи не мали можливості витягти seed-фразу або її фрагмент. Також у компанії пообіцяли, що ніколи не додадуть особисто функцію зберігання ключів у сторонніх компаній.

Представлено новий протокол другого рівня Ark

Біткоїн-розробник Бурак Кеселі представив новий протокол другого рівня під назвою Ark. Він дозволяє отримувати платежі без залучення вхідної ліквідності, зберігаючи при цьому конфіденційність одержувача.

Протокол Ark має деякі характеристики інших платіжних рішень на основі Біткоїна. Повідомляється, що він «так само конфіденційний, як і WabiSabi, так само зручний, як ончейн-перекази, і так само дешевий, як Lightning Network».

Один майнер зміг добути блок Біткоїна

Один майнер самостійно здобув блок Біткоїна, отримавши винагороду, еквівалентну $177 000.

Враховуючи поточний рівень складності майнінгу, в середньому така потужність обладнання дозволяє видобути блок раз на дев’ять років.

Біржа Hotbit оголосила про своє закриття

Біржа Hotbit після п'яти років роботи припиняє діяльність і попередила користувачів про необхідність вивести свої кошти до 21 червня.

Однією з причин закриття біржі є «погіршення торгових умов». Зокрема, останнім часом індустрія цифрових валют пережила кризу, що спричинило масовий відтік капіталу користувачів з різних централізованих торгових платформ (CEX), включаючи Hotbit.

Активи Celsius купує консорціум Fahrenheit

Перемогу в аукціоні з продажу активів лендингової платформи Celsius, що відбувся 25 травня, отримав консорціум Fahrenheit.

Остаточна ставка учасника-переможця невідома. Проте зазначимо, що раніше активи Celsius оцінювалися у $2 млрд. І це значно більше, ніж пропонувалося на ранньому етапі. Протягом наступних трьох днів консорціум має внести депозит на суму $10 млн, щоб підтвердити свою готовність брати участь в угоді.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024