НБУ не поспішає переглядати статус біткоїна

НБУ не поспішає переглядати статус біткоїна

Заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова закликала враховувати ризики щодо використання цифрових валют.

Національний банк України не вважає біткоїн та криптовалюти платіжним засобом і радить українцям враховувати ризики під час їх використання. Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в етері одного з українських телеканалів.

«Ми (Нацбанк) це не вважаємо платіжним засобом, і варто пам'ятати про це. До речі, ставлення у світі до цифрових валют також неоднозначне. Ми були свідками серйозних потрясінь, коли вважалося, що криптовалюти мають бути забезпечені фізичними доларами, а вони виявилися нічим не забезпеченими. Тож це не гроші, це інший актив. А люди, які хочуть ним користуватися, нехай враховують певні ризики», – розповіла Рожкова.

Регулювання Біткоїн-індустрії в Україні

Українська влада заявила про поетапне впровадження норм MiCA у законодавство, що дасть ринку можливість розпочати роботу, а компаніям, які працюють з біткоїном, адаптуватися до нових регуляторних вимог.

Як зазначив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, українські закони слід адаптувати до європейських стандартів з урахуванням MiCA.

Тим часом у Верховній Раді депутати завершують підготовку оновленого законопроєкту про віртуальні активи. Парламент має розглянути документ вже цього літа й ухвалити його до кінця року.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Регулювання Біткоїн-індустрії у світі

Попри складності на ринку, у 2023 році відбувається глобальна легалізація Біткоїна. Дедалі більше країн приділяють увагу питанню регулювання BTC, роблячи його повноцінним платіжним засобом.

Наприклад, у Ліхтенштейні влада збирається дозволити громадянам своєї країни використовувати біткоїни під час оплати державних послуг. Держава прийматиме біткоїни від громадян, а потім обмінюватиме їх на національну валюту. Також Ліхтенштейн планує інвестувати частину держкоштів у BTC.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024