НБУ не поспішає переглядати статус біткоїна

НБУ не поспішає переглядати статус біткоїна

Заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова закликала враховувати ризики щодо використання цифрових валют.

Національний банк України не вважає біткоїн та криптовалюти платіжним засобом і радить українцям враховувати ризики під час їх використання. Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в етері одного з українських телеканалів.

«Ми (Нацбанк) це не вважаємо платіжним засобом, і варто пам'ятати про це. До речі, ставлення у світі до цифрових валют також неоднозначне. Ми були свідками серйозних потрясінь, коли вважалося, що криптовалюти мають бути забезпечені фізичними доларами, а вони виявилися нічим не забезпеченими. Тож це не гроші, це інший актив. А люди, які хочуть ним користуватися, нехай враховують певні ризики», – розповіла Рожкова.

Регулювання Біткоїн-індустрії в Україні

Українська влада заявила про поетапне впровадження норм MiCA у законодавство, що дасть ринку можливість розпочати роботу, а компаніям, які працюють з біткоїном, адаптуватися до нових регуляторних вимог.

Як зазначив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, українські закони слід адаптувати до європейських стандартів з урахуванням MiCA.

Тим часом у Верховній Раді депутати завершують підготовку оновленого законопроєкту про віртуальні активи. Парламент має розглянути документ вже цього літа й ухвалити його до кінця року.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Регулювання Біткоїн-індустрії у світі

Попри складності на ринку, у 2023 році відбувається глобальна легалізація Біткоїна. Дедалі більше країн приділяють увагу питанню регулювання BTC, роблячи його повноцінним платіжним засобом.

Наприклад, у Ліхтенштейні влада збирається дозволити громадянам своєї країни використовувати біткоїни під час оплати державних послуг. Держава прийматиме біткоїни від громадян, а потім обмінюватиме їх на національну валюту. Також Ліхтенштейн планує інвестувати частину держкоштів у BTC.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023