Представлено новий протокол другого рівня Ark

Представлено новий протокол другого рівня Ark

Новий протокол зробить можливими дешеві та анонімні біткоїн-перекази, що відбуватимуться офчейн.

Біткоїн-розробник Бурак Кеселі 24 травня представив новий протокол другого рівня під назвою Ark. Він дозволяє одержувачам отримувати платежі без залучення вхідної ліквідності, зберігаючи при цьому конфіденційність одержувача.

Протокол Ark має певні характеристики інших платіжних рішень на основі Біткоїна. Повідомляється, що він «настільки ж приватний, як WabiSabi, настільки ж зручний як ончейн-перекази, та настільки ж дешевий, як Lightning Network».

Автори дали протоколу назву Ark, тому що він перегукується з Ноєвим ковчегом і прагне врятувати біткоїнерів від аналітичних компаній і кастодіанів. Самостійний кастодіальний Lightning не може виконати ці функції, а компанії, що аналізують блокчейн-транзакції, суттєво загрожують конфіденційності користувачів.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Функціонал Ark

Ark дозволяє здійснювати анонімні, масштабовані позамережеві платежі через посередника, що не потребує довіри, який називається Ark Service Provider (ASP). ASP – це постійно робочі сервери, які забезпечують ліквідність мережі, подібно до того, як працюють провайдери послуг Lightning.

Ark – це надійний, окремий протокол другого рівня з одностороннім виходом. Посередники не можуть заволодіти коштами користувачів або відстежити відправників і одержувачів. Користувачі зберігають повний контроль і можуть повернути свої кошти на базовий рівень, якщо виникнуть загрози шахрайства на другому рівні.

Інновації Lightspark

На ринку існує чимало Lightning-інновацій від інших компаній. Так, минулого тижня був представлений гаманець Lightspark Wallet SDK, що орієнтований на бізнес-клієнтів та відрізняється простотою у користуванні.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024