Представлено новий протокол другого рівня Ark

Представлено новий протокол другого рівня Ark

Новий протокол зробить можливими дешеві та анонімні біткоїн-перекази, що відбуватимуться офчейн.

Біткоїн-розробник Бурак Кеселі 24 травня представив новий протокол другого рівня під назвою Ark. Він дозволяє одержувачам отримувати платежі без залучення вхідної ліквідності, зберігаючи при цьому конфіденційність одержувача.

Протокол Ark має певні характеристики інших платіжних рішень на основі Біткоїна. Повідомляється, що він «настільки ж приватний, як WabiSabi, настільки ж зручний як ончейн-перекази, та настільки ж дешевий, як Lightning Network».

Автори дали протоколу назву Ark, тому що він перегукується з Ноєвим ковчегом і прагне врятувати біткоїнерів від аналітичних компаній і кастодіанів. Самостійний кастодіальний Lightning не може виконати ці функції, а компанії, що аналізують блокчейн-транзакції, суттєво загрожують конфіденційності користувачів.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Функціонал Ark

Ark дозволяє здійснювати анонімні, масштабовані позамережеві платежі через посередника, що не потребує довіри, який називається Ark Service Provider (ASP). ASP – це постійно робочі сервери, які забезпечують ліквідність мережі, подібно до того, як працюють провайдери послуг Lightning.

Ark – це надійний, окремий протокол другого рівня з одностороннім виходом. Посередники не можуть заволодіти коштами користувачів або відстежити відправників і одержувачів. Користувачі зберігають повний контроль і можуть повернути свої кошти на базовий рівень, якщо виникнуть загрози шахрайства на другому рівні.

Інновації Lightspark

На ринку існує чимало Lightning-інновацій від інших компаній. Так, минулого тижня був представлений гаманець Lightspark Wallet SDK, що орієнтований на бізнес-клієнтів та відрізняється простотою у користуванні.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023