Представлено новий протокол другого рівня Ark

Представлено новий протокол другого рівня Ark

Новий протокол зробить можливими дешеві та анонімні біткоїн-перекази, що відбуватимуться офчейн.

Біткоїн-розробник Бурак Кеселі 24 травня представив новий протокол другого рівня під назвою Ark. Він дозволяє одержувачам отримувати платежі без залучення вхідної ліквідності, зберігаючи при цьому конфіденційність одержувача.

Протокол Ark має певні характеристики інших платіжних рішень на основі Біткоїна. Повідомляється, що він «настільки ж приватний, як WabiSabi, настільки ж зручний як ончейн-перекази, та настільки ж дешевий, як Lightning Network».

Автори дали протоколу назву Ark, тому що він перегукується з Ноєвим ковчегом і прагне врятувати біткоїнерів від аналітичних компаній і кастодіанів. Самостійний кастодіальний Lightning не може виконати ці функції, а компанії, що аналізують блокчейн-транзакції, суттєво загрожують конфіденційності користувачів.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Функціонал Ark

Ark дозволяє здійснювати анонімні, масштабовані позамережеві платежі через посередника, що не потребує довіри, який називається Ark Service Provider (ASP). ASP – це постійно робочі сервери, які забезпечують ліквідність мережі, подібно до того, як працюють провайдери послуг Lightning.

Ark – це надійний, окремий протокол другого рівня з одностороннім виходом. Посередники не можуть заволодіти коштами користувачів або відстежити відправників і одержувачів. Користувачі зберігають повний контроль і можуть повернути свої кошти на базовий рівень, якщо виникнуть загрози шахрайства на другому рівні.

Інновації Lightspark

На ринку існує чимало Lightning-інновацій від інших компаній. Так, минулого тижня був представлений гаманець Lightspark Wallet SDK, що орієнтований на бізнес-клієнтів та відрізняється простотою у користуванні.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023