Ledger відклав випуск функції Recover

Ledger відклав випуск функції Recover

Виробник гаманців прислухався до критики представників Біткоїн-спільноти.

Виробник апаратних гаманців Ledger вирішив відкласти випуск функції Recover після її критики представниками Біткоїн-спільноти. Про це написав CEO Ledger Паскаль Готьє у своєму Twitter.

Він також звернувся до клієнтів і повідомив, що компанія не представлятиме нову функцію до випуску коду для неї, наголосивши, що «Ledger засвоїв важкий урок».

Cвоєю чергою, колишній глава компанії Ерік Ларчевек заявив, що уряди можуть через суд змусити провайдерів, які зберігають ключі, передати ці ключі та seed-фрази. Цю тезу підтвердив і сам Готьє, проте додавши, що вважає цей сценарій «малоймовірним».

Що охоплює функція Ledger Recover

Ledger анонсував нову функцію Ledger Recover своєї моделі Nano X 16 травня. Її можна активувати через прошивку 2.2.1.

Recover передбачає поділ seed-фрази на три частини та зберігання її у трьох кастодіанів: Ledger, Coincover та EscrowTech. Це викликало занепокоєння серед клієнтів компанії через можливі проблеми із забезпеченням безпеки приватних ключів.

Що таке біткоїн-гаманець? Гайд зі зберігання BTC
Що таке біткоїн-гаманець? Гайд зі зберігання BTC
Після того як ви придбаєте біткоїн, вам потрібно буде зберігати його в безпечном...
Bitcoin Magazine 30 березня 2023

Налякані користувачі

Клієнти Ledger розкритикували оновлення, зазначивши, що ним можуть скористатися зловмисники та треті особи. До того ж існує можливість, що компанії-посередники самі можуть відновити ключі користувачів.

Представники Біткоїн-спільноти закликали клієнтів Ledger відмовитися від послуг компанії та від використання її апаратних гаманців. На їхню думку, функція Recovery суперечить головній ідеї продукту – самостійному зберіганню активів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023