Seed-фрази користувачів Ledger зберігатимуть посередники

Seed-фрази користувачів Ledger зберігатимуть посередники

Оновлення викликало хвилю критики, оскільки новою функцією зможуть скористатися зловмисники.

Останнє оновлення в апаратних гаманцях Ledger дозволить створити резервну копію seed-фрази за допомогою нової функції Recover для відновлення доступу до пристрою Nano X. Про це повідомляє офіційний сайт.

Виробник наголошує, що користувач сам розв'язує питання про використання підписної послуги Ledger Recover. Інструмент Shamir Secret Sharing розбиває Secret Recovery Phrase на три зашифрованих фрагменти, які потім зберігають три різні сторони. Поєднати їх відтак можна лише після підтвердження на пристрої Ledger особи користувача.

«Сторонні компанії не мають доступу до вашої вихідної фрази, вона не зберігається в хмарі, а самі резервні копії шифруються, фрагментуються та розшифровуються тільки у вашому Ledger», – уточнили розробники.

Коли запуститься ця функція, у компанії не уточнюють. Як повідомляє видання Wired, вартість послуги становитиме $9,99 на місяць, кастодіанами виступатимуть Ledger, Coincover та EscrowTech. Першими випробувати нову послугу зможуть користувачі США, Великої Британії, ЄС та Канади.

Реакція користувачів

Повідомлення про оновлення прошивки викликало хвилю критики з боку клієнтів. Користувачі вважають, що цим нововведенням зможуть скористатися зловмисники та треті особи. Так, директор з інформаційної безпеки Polygon Labs Мудіт Гупта наголосив про ймовірні ризики під час зберігання зашифрованих фрагментів трьома компаніями, які в теорії можуть самі відновити ключі.

«Це жахлива ідея, не включайте цю функцію», – заявив він.

Багато представників Біткоїн-індустрії закликали користувачів Nano X відмовитися від послуг компанії й узагалі від використання апаратних криптогаманців Ledger. На їхню думку, ця функція суперечить головній цінності продукту компанії – самостійному зберіганню активів.

У відповідь на ці припущення CEO Ledger Паскаль Готьє запевнив користувачів, що новий сервіс не є обов'язковою функцією, і власники пристроїв, які не бажають ним користуватися, не зобов'язані запускати оновлення.

Що таке біткоїн-гаманець? Гайд зі зберігання BTC
Що таке біткоїн-гаманець? Гайд зі зберігання BTC
Після того як ви придбаєте біткоїн, вам потрібно буде зберігати його в безпечном...
Bitcoin Magazine 30 березня 2023

Підроблені холодні гаманці

Надійність холодних гаманців виявилася скомпрометованою. Нещодавно «Лабораторія Касперського» виявила, що зловмисники створили підроблений гаманець Trezor. Він має вигляд справжнього, проте для прошивки використовували версію завантажувача, яку ніколи не використовував виробник. Через це в одного з користувачів вкрали 1,33 BTC.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023