Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

У ЄС ухвалили MiCA, складність майнінгу зростає, Tether купуватиме BTC, біткоїн полетить на Місяць, китів вже понад 2000, три нові «асіки» MicroBT, неоднозначне нововведення Ledger, оновлення протоколу Taproot Assets.

Європейська Рада підтримала MiCA

Міністри фінансів, які представляють країни – члени Євросоюзу, у вівторок, 16 травня, одноголосно проголосували за ухвалення законопроєкту MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), а також за поправки до низки правил і директив.

Це значно підвищує шанси на остаточну ратифікацію нормативної бази, що зробить ЄС першою юрисдикцією у світі, яка запровадить режим ліцензування Біткоїн-індустрії.

Складність майнінгу досягла історичного максимуму

Після чергового перерахунку складність майнінгу Біткоїна збільшилася на 3,22%, до рекордного показника – 49,55 T.

Середній хешрейт мережі сьогодні становить 367,30 EH/s, а видобуток нового блоку займає орієнтовно 9 хвилин 42 секунди.

Tether частину прибутку вкладе в біткоїни

Компанія Tether, яка є емітентом стейблкоїна USDT, регулярно інвестуватиме в біткоїн, починаючи з травня 2023 року. Ця ініціатива спрямована на диверсифікацію та зміцнення портфеля резервів. Зберігати BTC компанія планує самостійно.

CTO Tether Паоло Ардоїно наголосив, що Біткоїн вже давно довів свою спроможність і стійкість, а децентралізація та неабияке поширення роблять його одним із пріоритетних активів серед інституціоналів та роздрібних інвесторів.

Bitcoin Magazine і Bitmex відправлять біткоїн на Місяць

Біткоїн-біржа BitMEX у партнерстві з американською комерційною аерокосмічною компанією Astrobotic Technology Inc., а також видання Bitcoin Magazine збираються запустити апаратний гаманець з 1 BTC на Місяць.

Ракета з гаманцем має вилетіти з Космічного центру Кеннеді вже цього літа. Гаманець, на якому вигравірувано публічну адресу та закритий ключ, містить 1 BTC, він стане першим у світі фінансовим активом, відправленим до космосу.

У мережі Біткоїна понад 2000 китів

Станом на 16 травня у мережі Біткоїна 2029 адрес мають баланс у 1000 BTC або більше, що відповідає класифікації китів від Glassnode.

В останні місяці падіння цього показника припинилося і загальна кількість адрес стабілізувалася вище 2000.

MicroBT представила три нових ASIC-майнери

Компанія MicroBT, що спеціалізується на виробництві майнінгового обладнання, представила три нових ASIC-майнери лінійки WhatsMiner.

Йдеться про моделі M50S++, M53S++ та M56S++, кожна з яких має свої особливості.

Seed-фрази користувачів Ledger зберігатимуть посередники

Останнє оновлення в апаратних гаманцях Ledger дозволить створити резервну копію seed-фрази за допомогою нової функції Recover для відновлення доступу до пристрою Nano X.

Користувачі вважають, що цим нововведенням зможуть скористатися зловмисники та треті особи.

Lightning Labs оновила протокол Taproot Assets

Команда Lightning Labs 16 травня представила нову версію протоколу Taproot Assets.

Розробники вважають, що розміщення об'ємних записів Ordinals на базовому рівні блокчейну Біткоїна вкрай нераціональне. Натомість доцільно використовувати другий рівень для зниження попиту на розмір блоку та вирішення проблеми масштабованості.

Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Майнери у травні отримали понад $900 млн сукупного доходу Майнери у травні отримали понад $900 млн сукупного доходу Лише комісії за транзакції принесли їм понад $120 млн. Володимир Гришенко 02 червня 2023