Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

У ЄС ухвалили MiCA, складність майнінгу зростає, Tether купуватиме BTC, біткоїн полетить на Місяць, китів вже понад 2000, три нові «асіки» MicroBT, неоднозначне нововведення Ledger, оновлення протоколу Taproot Assets.

Європейська Рада підтримала MiCA

Міністри фінансів, які представляють країни – члени Євросоюзу, у вівторок, 16 травня, одноголосно проголосували за ухвалення законопроєкту MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), а також за поправки до низки правил і директив.

Це значно підвищує шанси на остаточну ратифікацію нормативної бази, що зробить ЄС першою юрисдикцією у світі, яка запровадить режим ліцензування Біткоїн-індустрії.

Складність майнінгу досягла історичного максимуму

Після чергового перерахунку складність майнінгу Біткоїна збільшилася на 3,22%, до рекордного показника – 49,55 T.

Середній хешрейт мережі сьогодні становить 367,30 EH/s, а видобуток нового блоку займає орієнтовно 9 хвилин 42 секунди.

Tether частину прибутку вкладе в біткоїни

Компанія Tether, яка є емітентом стейблкоїна USDT, регулярно інвестуватиме в біткоїн, починаючи з травня 2023 року. Ця ініціатива спрямована на диверсифікацію та зміцнення портфеля резервів. Зберігати BTC компанія планує самостійно.

CTO Tether Паоло Ардоїно наголосив, що Біткоїн вже давно довів свою спроможність і стійкість, а децентралізація та неабияке поширення роблять його одним із пріоритетних активів серед інституціоналів та роздрібних інвесторів.

Bitcoin Magazine і Bitmex відправлять біткоїн на Місяць

Біткоїн-біржа BitMEX у партнерстві з американською комерційною аерокосмічною компанією Astrobotic Technology Inc., а також видання Bitcoin Magazine збираються запустити апаратний гаманець з 1 BTC на Місяць.

Ракета з гаманцем має вилетіти з Космічного центру Кеннеді вже цього літа. Гаманець, на якому вигравірувано публічну адресу та закритий ключ, містить 1 BTC, він стане першим у світі фінансовим активом, відправленим до космосу.

У мережі Біткоїна понад 2000 китів

Станом на 16 травня у мережі Біткоїна 2029 адрес мають баланс у 1000 BTC або більше, що відповідає класифікації китів від Glassnode.

В останні місяці падіння цього показника припинилося і загальна кількість адрес стабілізувалася вище 2000.

MicroBT представила три нових ASIC-майнери

Компанія MicroBT, що спеціалізується на виробництві майнінгового обладнання, представила три нових ASIC-майнери лінійки WhatsMiner.

Йдеться про моделі M50S++, M53S++ та M56S++, кожна з яких має свої особливості.

Seed-фрази користувачів Ledger зберігатимуть посередники

Останнє оновлення в апаратних гаманцях Ledger дозволить створити резервну копію seed-фрази за допомогою нової функції Recover для відновлення доступу до пристрою Nano X.

Користувачі вважають, що цим нововведенням зможуть скористатися зловмисники та треті особи.

Lightning Labs оновила протокол Taproot Assets

Команда Lightning Labs 16 травня представила нову версію протоколу Taproot Assets.

Розробники вважають, що розміщення об'ємних записів Ordinals на базовому рівні блокчейну Біткоїна вкрай нераціональне. Натомість доцільно використовувати другий рівень для зниження попиту на розмір блоку та вирішення проблеми масштабованості.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024