Lightning Labs оновила протокол Taproot Assets

Lightning Labs оновила протокол Taproot Assets

Розробники намагаються розв’язати проблему перевантаженості мемпулу внаслідок використання протоколу Ordinals.

Команда Lightning Labs 16 травня представила нову версію протоколу Taproot Assets. Про це йдеться у повідомленні компанії.

Розробники вважають, що розміщення об’ємних записів Ordinals на базовому рівні блокчейну Біткоїна є вкрай нераціональним. Натомість доцільно використовувати другий рівень для зниження попиту на розмір блоку та розв’язання проблеми масштабованості.

Представники Lightning Labs зазначають, що всі активи, що представлені у вигляді BRC-20 токенів будуть інтегровані у Lightning Network із відповідними посередниками, гаманцями та біржами. Отже, не буде потреби у створенні нової екосистеми з нуля.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що таке Taproot Assets

Taproot Assets – це протокол, що раніше був відомий під назвою Taro, але пройшов ребрендинг після судової вимоги від іншої компанії щодо зміни назви. Протокол Taproot Assets, за заявами його розробників, є більш ефективним рішенням для розгортання нових активів на Біткоїні в порівнянні з наявними методами, такими як JavaScript Object Notation (JSON).

Він дозволяє користувачам легко переходити в мережу Lightning для здійснення швидких і дешевих транзакцій. У такий спосіб використання протоколу Ordinals не створюватиме проблем на базовому рівні блокчейну.

Комісії у мережі

Запуск протоколу Ordinals призвів до значного зростання попиту на простір блоків та комісій у мережі. Хоча це створює додатковий дохід для майнерів, використання блокчейну Біткоїна стає проблематичним для звичайних користувачів. Певне поліпшення відбулося минулого тижня, коли комісії знизилися у 2-3 рази та досягли рівня у 50 sat/vB ($1,9).

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023