Комісії у мережі Біткоїна нормалізувалися

Комісії у мережі Біткоїна нормалізувалися

Використання базового рівня блокчейну знову стає доступним для біткоїнерів.

Середня комісія у мережі Біткоїна знизилася у 2-3 рази протягом останніх днів і наразі становить близько 50 sat/vB ($1,9). Про це свідчать дані Mempool Space.

Станом на 11 травня комісії на переказ біткоїнів без пріоритету (тобто мінімально можливі) становлять 10 sat/vB ($0,39), з низьким пріоритетом – 49 sat/vB ($1,89), із середнім пріоритетом – 51 sat/vB ($1,96) та з високим – 53 sat/vB ($2,04).

Комісії у мережі Біткоїна нормалізувалися
Комісії у мережі Біткоїна. Джерело: Mempool Space.

Для порівняння: тиждень тому медіанна комісія становила 123 sat/vB ($4,9). Надмірний попит на простір блоку, викликаний записами Ordinals та токенами BRC-20, дещо спадає. Ця тенденція позитивно впливає на звичайних користувачів блокчейну.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загальний обсяг комісій

Попри зниження комісій, їх загальний обсяг у мережі досяг 5-річного максимуму – 13,4 BTC на годину. Такі протилежні тенденції виникли через те, що загальний обсяг комісій залежить не лише від їхнього розміру, а й від загального обсягу транзакцій, які значно зросли останнім часом.

До того ж показник загального обсягу комісій розраховується Glassnode як ковзна середня за останні сім днів. Загалом доходи майнерів від комісій залишаються поки що високими, що сприяє їх фінансовій стабільності.

Перевантаженість мемпулу

Минулого тижня значне занепокоєння було викликане перевантаженням мемпулу, коли транзакції з мінімальними комісіями не додавалися у блоки. Проте сукупний обсяг комісій у мережі Біткоїна був меншим, ніж зараз – 2,4 BTC за годину.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024