Комісії у мережі Біткоїна нормалізувалися

Комісії у мережі Біткоїна нормалізувалися

Використання базового рівня блокчейну знову стає доступним для біткоїнерів.

Середня комісія у мережі Біткоїна знизилася у 2-3 рази протягом останніх днів і наразі становить близько 50 sat/vB ($1,9). Про це свідчать дані Mempool Space.

Станом на 11 травня комісії на переказ біткоїнів без пріоритету (тобто мінімально можливі) становлять 10 sat/vB ($0,39), з низьким пріоритетом – 49 sat/vB ($1,89), із середнім пріоритетом – 51 sat/vB ($1,96) та з високим – 53 sat/vB ($2,04).

Комісії у мережі Біткоїна нормалізувалися
Комісії у мережі Біткоїна. Джерело: Mempool Space.

Для порівняння: тиждень тому медіанна комісія становила 123 sat/vB ($4,9). Надмірний попит на простір блоку, викликаний записами Ordinals та токенами BRC-20, дещо спадає. Ця тенденція позитивно впливає на звичайних користувачів блокчейну.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загальний обсяг комісій

Попри зниження комісій, їх загальний обсяг у мережі досяг 5-річного максимуму – 13,4 BTC на годину. Такі протилежні тенденції виникли через те, що загальний обсяг комісій залежить не лише від їхнього розміру, а й від загального обсягу транзакцій, які значно зросли останнім часом.

До того ж показник загального обсягу комісій розраховується Glassnode як ковзна середня за останні сім днів. Загалом доходи майнерів від комісій залишаються поки що високими, що сприяє їх фінансовій стабільності.

Перевантаженість мемпулу

Минулого тижня значне занепокоєння було викликане перевантаженням мемпулу, коли транзакції з мінімальними комісіями не додавалися у блоки. Проте сукупний обсяг комісій у мережі Біткоїна був меншим, ніж зараз – 2,4 BTC за годину.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023