У мережі Біткоїна різко зросли комісії

У мережі Біткоїна різко зросли комісії

Мемпул Біткоїна рекордно перевантажений, і транзакції з низькими комісіями не додаються у блоки.

Сукупний обсяг комісій у мережі Біткоїна досяг максимуму з 2021 року – 2,4 BTC на годину. Про це свідчать дані Glassnode.

Максимум за 23 місяці досягнутий унаслідок значного зростання попиту на простір блоку. Головним чинником цієї тенденції стали записи Ordinals, які займають набагато більше місця у блоці порівняно з традиційними транзакціями.

У мережі Біткоїна різко зросли комісії
Динаміка загального обсягу комісій у мережі Біткоїна. Джерело: Glassnode.

Ця ситуація по-різному впливає на учасників ринку Біткоїна. Майнери виграють від зростання попиту та вищих комісій, адже це збільшує їхні сукупні доходи за видобуток блоків. Але звичайні користувачі блокчейну зіштовхнулися із затримками при підтвердженні транзакцій.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Комісії у мережі

Згідно з даними останнього блоку, що видобутий на момент написання новини (788 058) інтервал комісій складає 36 – 1006 sat/vB. Медіанна комісія дорівнює 123 sat/vB ($4,9). Сукупний обсяг комісій у блоці досяг 0,914 BTC, а винагорода майнера F2Pool (який видобув цей блок) склала 7,164 BTC (субсидія + комісії).

Ті біткоїнери, хто зазвичай покладається на низькі комісії при здійсненні транзакцій стикаються з ризиками, що їхні транзакції взагалі не будуть додані у блок, якщо вони не збільшать комісійну винагороду. Проте ця ситуація не створює проблем для користувачів Lightning Network.

Кількість біткоїн-транзакцій

У мережі Біткоїна наразі проходить близько 348 700 транзакцій за день (у середньому за місяць). Такі показники приблизно відповідають рівню бичачого циклу 2017 року. Активність у мережі також переважно пов’язана с використанням протоколу Ordinals.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024