Складність майнінгу досягла історичного максимуму

Складність майнінгу досягла історичного максимуму

18 травня відбувся черговий перерахунок складності майнінгу Біткоїна, показник зріс на 3,22%.

Після чергового перерахунку складність майнінгу Біткоїна збільшилася на 3,22%, до 49,55 T. Про це свідчать дані BTC.com.

Складність майнінгу досягла історичного максимуму
Динаміка складності майнінгу в мережі Біткоїна. Джерело: btc.com.

Так, середній хешрейт мережі сьогодні становить 367,30 EH/s, а видобуток нового блоку займає орієнтовно 9 хвилин 42 секунди.

Що таке хешрейт

Хешрейт є ключовим показником, що описує кількість операцій, які може виконати майнінгове обладнання протягом певного періоду часу. Що вищий хешрейт, то більше операцій можна виконати за секунду і, отже, то більше шансів має учасник мережі вирахувати наступний правильний хеш і додати новий блок у ланцюжок.

Варто зауважити, що хешрейт мережі Біткоїна впливає на її безпеку та стійкість до атак. Коли хешрейт високий, стає неймовірно складно для зловмисника організувати так звану «атаку 51%», що вимагало б контролю над більшістю майнінгової потужності мережі.

Хешрейт залежить від кількості активних майнерів та потужності їхнього обладнання. Таким чином, якщо майнери додають до мережі більш потужне обладнання або в мережу приходять нові майнери, загальний хешрейт збільшується. Але якщо майнінг стає менш прибутковим через падіння ціни біткоїна або зростання складності майнінгу, майнери можуть відключити своє обладнання, що призведе до зменшення загального хешрейту.

Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів, також відоме як майнінг-ферми, є обчислювальн...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Попередні дані

До сьогодні складність майнінгу Біткоїна становила 48,01 T. Хешрейт мережі у минулому перерахунку досяг 343,07 EH/s, а видобуток нового блоку займав у середньому 10 хвилин 10 секунд.

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023