Європейська рада підтримала MiCA

Європейська рада підтримала MiCA

Міністри фінансів Євросоюзу одноголосно проголосували за ухвалення законопроєкту, а також за поправки до низки правил і директив.

Міністри фінансів, які представляють країни – члени Євросоюзу, у вівторок, 16 травня, одноголосно проголосували за ухвалення законопроєкту MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), а також за поправки до низки правил і директив. Про це повідомляє Cointelegraph.

Зокрема, дві поправки охоплюють положення про інформацію, що супроводжує переказ коштів певних цифрових валют. У такий спосіб члени Ради ЄС дали зелене світло законодавству про ринок цифрових активів.

Це значно підвищує шанси на остаточну ратифікацію нормативної бази, що зробить ЄС першою юрисдикцією у світі, яка запровадить режим ліцензування Біткоїн-індустрії.

Що таке MiCA

Законодавча ініціатива MiCA встановлює єдині правила для учасників ринку цифрових активів у всіх країнах ЄС. Документ передбачає також ліцензування бірж та гаманців, які працюють на території Євросоюзу.

Також регулятори ЄС приділятимуть велику увагу обігу стейблкоїнів, а для емітентів встановлюються нові вимоги щодо утримання ліквідних резервів.

Основні положення MiCA мають запрацювати наступного року, а 2025-го буде введено також вимоги щодо контролю над транзакціями: біржі мають повідомляти регуляторів про перекази на суму понад 1000 євро.

Що таке гроші?
Що таке гроші?
Гроші мають вирішальне значення для регулювання нашого життя та економіки. Цей г...
Bitcoin Magazine 02 травня 2023

Передісторія

Європарламент 20 квітня проголосував за законопроєкт, який затверджує загальні правила для індустрії біткоїна та криптовалют.

Спочатку його мали ухвалити в січні 2023 року, проте законодавці перенесли розгляд на весну. Це сталося через труднощі з перекладом майже 400-сторінкового документа 24 офіційними мовами ЄС.

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023