Європейська рада підтримала MiCA

Європейська рада підтримала MiCA

Міністри фінансів Євросоюзу одноголосно проголосували за ухвалення законопроєкту, а також за поправки до низки правил і директив.

Міністри фінансів, які представляють країни – члени Євросоюзу, у вівторок, 16 травня, одноголосно проголосували за ухвалення законопроєкту MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), а також за поправки до низки правил і директив. Про це повідомляє Cointelegraph.

Зокрема, дві поправки охоплюють положення про інформацію, що супроводжує переказ коштів певних цифрових валют. У такий спосіб члени Ради ЄС дали зелене світло законодавству про ринок цифрових активів.

Це значно підвищує шанси на остаточну ратифікацію нормативної бази, що зробить ЄС першою юрисдикцією у світі, яка запровадить режим ліцензування Біткоїн-індустрії.

Що таке MiCA

Законодавча ініціатива MiCA встановлює єдині правила для учасників ринку цифрових активів у всіх країнах ЄС. Документ передбачає також ліцензування бірж та гаманців, які працюють на території Євросоюзу.

Також регулятори ЄС приділятимуть велику увагу обігу стейблкоїнів, а для емітентів встановлюються нові вимоги щодо утримання ліквідних резервів.

Основні положення MiCA мають запрацювати наступного року, а 2025-го буде введено також вимоги щодо контролю над транзакціями: біржі мають повідомляти регуляторів про перекази на суму понад 1000 євро.

Що таке гроші?
Що таке гроші?
Гроші мають вирішальне значення для регулювання нашого життя та економіки. Цей г...
Bitcoin Magazine 02 травня 2023

Передісторія

Європарламент 20 квітня проголосував за законопроєкт, який затверджує загальні правила для індустрії біткоїна та криптовалют.

Спочатку його мали ухвалити в січні 2023 року, проте законодавці перенесли розгляд на весну. Це сталося через труднощі з перекладом майже 400-сторінкового документа 24 офіційними мовами ЄС.

США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів У новому законопроєкті про оподаткування повністю відсутні нові положення щодо видобутку цифрових валют. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Місячний приріст резервів цієї категорії власників досяг історичного максимуму і становив 24 600 біткоїнів. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Інвестори не очікують проблем з ліквідністю у разі чергового підвищення ліміту держборгу в США. Дмитро Харьков 29 травня 2023