Європейська рада підтримала MiCA

Європейська рада підтримала MiCA

Міністри фінансів Євросоюзу одноголосно проголосували за ухвалення законопроєкту, а також за поправки до низки правил і директив.

Міністри фінансів, які представляють країни – члени Євросоюзу, у вівторок, 16 травня, одноголосно проголосували за ухвалення законопроєкту MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів), а також за поправки до низки правил і директив. Про це повідомляє Cointelegraph.

Зокрема, дві поправки охоплюють положення про інформацію, що супроводжує переказ коштів певних цифрових валют. У такий спосіб члени Ради ЄС дали зелене світло законодавству про ринок цифрових активів.

Це значно підвищує шанси на остаточну ратифікацію нормативної бази, що зробить ЄС першою юрисдикцією у світі, яка запровадить режим ліцензування Біткоїн-індустрії.

Що таке MiCA

Законодавча ініціатива MiCA встановлює єдині правила для учасників ринку цифрових активів у всіх країнах ЄС. Документ передбачає також ліцензування бірж та гаманців, які працюють на території Євросоюзу.

Також регулятори ЄС приділятимуть велику увагу обігу стейблкоїнів, а для емітентів встановлюються нові вимоги щодо утримання ліквідних резервів.

Основні положення MiCA мають запрацювати наступного року, а 2025-го буде введено також вимоги щодо контролю над транзакціями: біржі мають повідомляти регуляторів про перекази на суму понад 1000 євро.

Що таке гроші?
Що таке гроші?
Гроші мають вирішальне значення для регулювання нашого життя та економіки. Цей г...
Bitcoin Magazine 02 травня 2023

Передісторія

Європарламент 20 квітня проголосував за законопроєкт, який затверджує загальні правила для індустрії біткоїна та криптовалют.

Спочатку його мали ухвалити в січні 2023 року, проте законодавці перенесли розгляд на весну. Це сталося через труднощі з перекладом майже 400-сторінкового документа 24 офіційними мовами ЄС.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024