Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн дешевшає через ліквідацію Silvergate Bank, BTC дохідніший за золото, зростання туризму в Сальвадорі, перший аукціон Біткоїн-NFT, зростання енергоефективності майнінгу, перша «ядерна» майнінг-ферма у США та новий податок для майнерів.

Silvergate Bank оголосив про ліквідацію

Компанія Silvergate Capital оголосила про негайне припинення діяльності Silvergate Bank та його добровільну ліквідацію. Процес закриття охоплюватиме повне погашення всіх депозитів.

Silvergate Bank також припинить роботу мережі Silvergate Exchange Network (SEN). Решта послуг, пов'язаних з депозитами, поки що працюють.

Чому біткоїн впав нижче за $20 000

Ліквідація банку Silvergate та податкові ініціативи президента США Джо Байдена призвели до корекції фіатної ціни біткоїна нижче за рівень $20 000.

На тлі цього за останні 24 години трейдери зазнали збитків у $112 млн через примусову ліквідацію позицій, переважна більшість з яких були довгими (на купівлю BTC).

Біткоїн обійшов за прибутковістю золото

Біткоїн у 2023 році за сукупною прибутковістю перевершив технологічні індекси NASDAQ Composite, S&P 500, Dow Jones та золото. За останніми даними, показник прибутковості біткоїна становив 32,23%.

Для порівняння: з початку 2023 року індекс NASDAQ Composite додав 12,41%, S&P 500 – 5,86%, а Dow Jones – 0,12%. Тим часом прибутковість золота з 1 січня становила лише 1,17%.

У Сальвадорі туризм зріс на 95% завдяки Біткоїну

Завдяки легалізації біткоїна туристичний сектор Сальвадору збільшився на 95%. Прийняття біткоїна як законного платіжного засобу зробило Сальвадор набагато привабливішим для туристів і загалом покращило стан економіки.

У багатьох магазинах Сальвадору можна розплатитися за товари за допомогою BTC, що приваблює Біткоїн-ентузіастів. Крім цього, в Сальвадорі часто організовують Біткоїн-конференції. Це, своєю чергою позитивно позначається на потоці інвестицій у країну.

Відбувся перший NFT-аукціон на блокчейні Біткоїна

Маркетингова та NFT-компанія Yuga Labs провела перший аукціон на блокчейні Біткоїна, що дозволило зібрати 735 BTC ($16,5 млн).

Найдорожчий NFT з колекції TwelveFold продано за трохи більше ніж 7,1 BTC, а найдешевший – за трохи менше ніж 2,3 BTC. Загальна кількість переможців (учасників, котрі купили хоча б один NFT) становила 288.

Енергоефективність майнінгу зростає

Попри рекордне зростання хешрейту та складнощі видобутку Біткоїна, його вуглецевий слід продовжує знижуватися.

Частка екологічно чистого майнінгу стрімко зростає протягом останніх двох років. Зокрема, вона збільшилась із 35% до 52% у період 2021-2023 років. Міграція майнерів з Китаю та Казахстану сприяє цій тенденції.

У США відкрили першу «ядерну» майнінг-ферму

Компанія Terawulf запустила в Пенсільванії (США) першу майнінг-ферму, яка працює виключно на ядерній енергії.

Наразі об'єкт Nautilus Cryptomine під'єднано на 50% до мережі. В експлуатацію ввели майже 8000 майнерів, що генерують значну обчислювальну потужність або швидкість хешування близько 1 Ех/с.

У США майнерам готують новий податок

У США можуть запровадити акцизний збір для майнінгових компаній у розмірі 30% вартості споживаної електроенергії.

Податок пропонують вводити поетапно після 31 грудня та протягом наступних трьох років, збільшуючи на 10% щорічно. Влада пояснює необхідність податку тим, що енергоспоживання майнінгу «має негативний вплив на навколишнє середовище».

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023