Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн дешевшає через ліквідацію Silvergate Bank, BTC дохідніший за золото, зростання туризму в Сальвадорі, перший аукціон Біткоїн-NFT, зростання енергоефективності майнінгу, перша «ядерна» майнінг-ферма у США та новий податок для майнерів.

Silvergate Bank оголосив про ліквідацію

Компанія Silvergate Capital оголосила про негайне припинення діяльності Silvergate Bank та його добровільну ліквідацію. Процес закриття охоплюватиме повне погашення всіх депозитів.

Silvergate Bank також припинить роботу мережі Silvergate Exchange Network (SEN). Решта послуг, пов'язаних з депозитами, поки що працюють.

Чому біткоїн впав нижче за $20 000

Ліквідація банку Silvergate та податкові ініціативи президента США Джо Байдена призвели до корекції фіатної ціни біткоїна нижче за рівень $20 000.

На тлі цього за останні 24 години трейдери зазнали збитків у $112 млн через примусову ліквідацію позицій, переважна більшість з яких були довгими (на купівлю BTC).

Біткоїн обійшов за прибутковістю золото

Біткоїн у 2023 році за сукупною прибутковістю перевершив технологічні індекси NASDAQ Composite, S&P 500, Dow Jones та золото. За останніми даними, показник прибутковості біткоїна становив 32,23%.

Для порівняння: з початку 2023 року індекс NASDAQ Composite додав 12,41%, S&P 500 – 5,86%, а Dow Jones – 0,12%. Тим часом прибутковість золота з 1 січня становила лише 1,17%.

У Сальвадорі туризм зріс на 95% завдяки Біткоїну

Завдяки легалізації біткоїна туристичний сектор Сальвадору збільшився на 95%. Прийняття біткоїна як законного платіжного засобу зробило Сальвадор набагато привабливішим для туристів і загалом покращило стан економіки.

У багатьох магазинах Сальвадору можна розплатитися за товари за допомогою BTC, що приваблює Біткоїн-ентузіастів. Крім цього, в Сальвадорі часто організовують Біткоїн-конференції. Це, своєю чергою позитивно позначається на потоці інвестицій у країну.

Відбувся перший NFT-аукціон на блокчейні Біткоїна

Маркетингова та NFT-компанія Yuga Labs провела перший аукціон на блокчейні Біткоїна, що дозволило зібрати 735 BTC ($16,5 млн).

Найдорожчий NFT з колекції TwelveFold продано за трохи більше ніж 7,1 BTC, а найдешевший – за трохи менше ніж 2,3 BTC. Загальна кількість переможців (учасників, котрі купили хоча б один NFT) становила 288.

Енергоефективність майнінгу зростає

Попри рекордне зростання хешрейту та складнощі видобутку Біткоїна, його вуглецевий слід продовжує знижуватися.

Частка екологічно чистого майнінгу стрімко зростає протягом останніх двох років. Зокрема, вона збільшилась із 35% до 52% у період 2021-2023 років. Міграція майнерів з Китаю та Казахстану сприяє цій тенденції.

У США відкрили першу «ядерну» майнінг-ферму

Компанія Terawulf запустила в Пенсільванії (США) першу майнінг-ферму, яка працює виключно на ядерній енергії.

Наразі об'єкт Nautilus Cryptomine під'єднано на 50% до мережі. В експлуатацію ввели майже 8000 майнерів, що генерують значну обчислювальну потужність або швидкість хешування близько 1 Ех/с.

У США майнерам готують новий податок

У США можуть запровадити акцизний збір для майнінгових компаній у розмірі 30% вартості споживаної електроенергії.

Податок пропонують вводити поетапно після 31 грудня та протягом наступних трьох років, збільшуючи на 10% щорічно. Влада пояснює необхідність податку тим, що енергоспоживання майнінгу «має негативний вплив на навколишнє середовище».

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024