У США майнерам готують новий податок

У США майнерам готують новий податок

Майнінговим компаніям доведеться додатково сплачувати 30% вартості споживаної електроенергії.

У США можуть запровадити акцизний збір для майнінгових компаній у розмірі 30% вартості споживаної електроенергії. З відповідною бюджетною пропозицією виступив президент США Джо Байден, яку також підтримало Міністерство фінансів.

Згідно з ініціативою, будь-яка компанія у цій сфері «оподатковуватиметься акцизним податком у розмірі 30% від вартості електроенергії, яка використовується для видобутку цифрових активів».

Податок пропонують вводити поетапно після 31 грудня та протягом наступних трьох років, збільшуючи на 10% щорічно.

Влада пояснює необхідність податку тим, що енергоспоживання майнінгу «має негативний вплив на навколишнє середовище», збільшує ціни для тих, хто використовує спільну енергосистему, та створює «невизначеність і ризики для місцевих комунальних служб і спільнот».

«Акцизний податок на споживання електроенергії знизить діяльність майнерів, а також їхній вплив на навколишнє середовище», – сказано в документі.

Яка зараз енергоефективність майнінгу

Попри рекордне зростання хешрейту та складнощі видобутку Біткоїна, його вуглецевий слід продовжує знижуватися.

Частка екологічно чистого майнінгу стрімко зростає протягом останніх двох років. Зокрема, вона збільшилась із 35% до 52% у період 2021-2023 років. Міграція майнерів з Китаю та Казахстану сприяє цій тенденції. Дедалі більше майнінгових компаній стають вуглецево-нейтральними й навіть вуглецево-негативними.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Перехід майнерів на ядерну енергію

Компанія Terawulf запустила в Пенсільванії (США) першу майнінг-ферму, яка повністю працює на ядерній енергії.

Наразі об'єкт Nautilus Cryptomine під'єднано на 50% до мережі. В експлуатацію ввели майже 8000 майнерів, що генерують значну обчислювальну потужність або швидкість хешування близько 1 Ех/с.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024