Енергоефективність майнінгу зростає

Енергоефективність майнінгу зростає

Екологічний майнінг становить понад 52% від загального видобутку біткоїнів.

Попри рекордне зростання хешрейту та складності видобутку Біткоїна, його вуглецевий слід продовжує знижуватися. Про це повідомляє експерт ClimateTech Деніель Баттен.

Частка екологічно чистого майнінгу стрімко зростає протягом останніх двох років. Зокрема вона збільшилася з 35% до 52% у період 2021-2023 років. Міграція майнерів з Китаю та Казахстану сприяє цій тенденції.

Енергоефективність майнінгу зростає
Інтенсивність емісії відносно енергоспоживання. Джерело: WooBull.

Вуглецевий слід рекордно знижується відносно енергоспоживання. Ця тенденція прискорилася після тимчасової заборони майнінгу в Китаї. Отже, останні покоління «асіків» є значно більш «зеленими» й енергоефективними.

Хешрейт та вуглецевий слід

Хешрейт та складність майнінгу продовжували зростати навіть під час ведмежого ринку 2022 року. Проте емісія CO2 та вуглецевий слід стало знижуються. Ці дані спростовують розповсюджені звинувачення на адресу Біткоїн-майнерів щодо їхнього впливу на екологію.

У доларовому вимірі обсяг емісій на кожен долар капіталізації Біткоїна також знижується. У той час як зростання у реальному секторі економіки, як правило, збігається зі зростанням забруднення навколишнього середовища, Біткоїн-майнінг доводить можливість гармонізації економічних та екологічних цілей.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

«Зелений» майнінг

Усе більше майнінгових компаній стають вуглецево-нейтральними та навіть вуглецево-від’ємними. «Зелений» майнінг є одним з основних пріоритетів ініціативи Plan ₿ у Лугано. Таких принципів також дотримується один із найбільших приватних майнерів White Rock Management.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Представники біржі пояснили це тим, що занепокоєні через ситуацію з TerraUSD. Володимир Гришенко 29 вересня 2023