Енергоефективність майнінгу зростає

Енергоефективність майнінгу зростає

Екологічний майнінг становить понад 52% від загального видобутку біткоїнів.

Попри рекордне зростання хешрейту та складності видобутку Біткоїна, його вуглецевий слід продовжує знижуватися. Про це повідомляє експерт ClimateTech Деніель Баттен.

Частка екологічно чистого майнінгу стрімко зростає протягом останніх двох років. Зокрема вона збільшилася з 35% до 52% у період 2021-2023 років. Міграція майнерів з Китаю та Казахстану сприяє цій тенденції.

Енергоефективність майнінгу зростає
Інтенсивність емісії відносно енергоспоживання. Джерело: WooBull.

Вуглецевий слід рекордно знижується відносно енергоспоживання. Ця тенденція прискорилася після тимчасової заборони майнінгу в Китаї. Отже, останні покоління «асіків» є значно більш «зеленими» й енергоефективними.

Хешрейт та вуглецевий слід

Хешрейт та складність майнінгу продовжували зростати навіть під час ведмежого ринку 2022 року. Проте емісія CO2 та вуглецевий слід стало знижуються. Ці дані спростовують розповсюджені звинувачення на адресу Біткоїн-майнерів щодо їхнього впливу на екологію.

У доларовому вимірі обсяг емісій на кожен долар капіталізації Біткоїна також знижується. У той час як зростання у реальному секторі економіки, як правило, збігається зі зростанням забруднення навколишнього середовища, Біткоїн-майнінг доводить можливість гармонізації економічних та екологічних цілей.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

«Зелений» майнінг

Усе більше майнінгових компаній стають вуглецево-нейтральними та навіть вуглецево-від’ємними. «Зелений» майнінг є одним з основних пріоритетів ініціативи Plan ₿ у Лугано. Таких принципів також дотримується один із найбільших приватних майнерів White Rock Management.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу Для реалізації ініціативи Hashlabs Mining збирається використовувати пристрої ASIC WhatsMiner M63S. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Кошти надходять на банківські рахунки користувачів через місяць після оновлення таблиці. Володимир Гришенко 23 квітня 2024