Біткоїн обійшов за прибутковістю золото

Біткоїн обійшов за прибутковістю золото

Показник прибутковості біткоїна у 2023 році перевищив 32%, тоді як у золота він трохи більший за 1%.

Біткоїн у 2023 році за сукупною прибутковістю перевершив технологічні індекси NASDAQ Composite, S&P 500, Dow Jones і золото. Про це у Twitter повідомив аналітичний сервіс MarketWatch.

«Станом на вечір 6 березня 2023 року показник прибутковості біткоїна становив 32,23%, що значно перевищує дані основних конкурентів», – сказано в повідомленні.

Згідно з дослідженням, з початку 2023 року індекс NASDAQ Composite додав 12,41%, S&P 500 – 5,86%, а Dow Jones – 0,12%. Тим часом прибутковість золота з 1 січня становила лише 1,17%. Попри те, що курс BTC у лютому був на найнижчому рівні з початку року, він все одно перевершив за прибутковістю усі провідні біржові індекси.

Біткоїн обійшов за прибутковістю золото
Зростання ціни біткоїна на тлі технологічних індексів. Джерело: MarketWatch.

Аналітики зазначають, що низька волатильність ринку пов'язана зі зростанням тиску фінансових регуляторів США. Нещодавній крах банку Silvergate Capital викликав побоювання, що в американських компаній можуть виникнути труднощі у сфері банківських послуг.

Додатковими регуляторами попиту на біткоїн виявилися інфляція та відсоткові ставки.

Біткоїн та Visa

Наприкінці лютого біткоїн досяг капіталізації $472 млрд, що більше, ніж капіталізація платіжної системи Visa.

Біткоїн займає 11 місце в сукупному рейтингу активів і компаній із ринкової капіталізації. На першій позиції залишається золото із сукупною ринковою капіталізацією $12,2 трлн. Таким чином Біткоїн вже втретє випередив Visa з капіталізації.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Від чого залежить ціна біткоїна

Біткоїн не є винятком з базових економічних законів, отже, його ціна формується під впливом попиту та пропозиції. Але, на відміну більшості інших активів, його пропозиція змінюється цілком передбачувано за заздалегідь визначеним алгоритмом.

Фінансові регулятори та парламенти країн також безпосередньо впливають на ціноутворення біткоїна. Зокрема, центробанки мають інструменти регулювання грошової маси країни. Як наслідок – може створюватись додаткова ліквідність через низькі відсоткові ставки та операції на відкритому ринку.

Отключить проверкуПремиальные предложения

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023