Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Мережа Lightning розширюється, МВФ оцінив вплив Біткоїна на Сальвадор, відкриття посольства Біткоїна в Техасі, покупки майнерів компаніями CleanSpark та Iris Energy, обмеження в Узбекистані, зростання числа BTC-адрес та NFT у блокчейні Біткоїна.

Пропускна здатність Lightning Network перевищила 5500 BTC

Пропускна спроможність мережі Lightning встановила новий історичний максимум у 5500 BTC.

Обсяг BTC, що використовується в мережі, зріс приблизно на 10% з початку року. Головним фактором, що пояснює цю динаміку, є зростання попиту на масштабовані рішення, швидкі та дешеві перекази в мережі.

МВФ визнав, що Біткоїн не зашкодив Сальвадору

Міжнародний валютний фонд раніше попереджав Сальвадор про небезпеку використання біткоїна у платежах, але ці ризики не виправдалися. У відомстві вважають, що це сталося через обмежене використання BTC у країні.

У МВФ наполягають, що Сальвадору слід уникати фінансування покупок біткоїна за допомогою випуску токенізованих цінних паперів, оскільки це несе фіскальні ризики.

Сальвадор відкриє посольство Біткоїна в Техасі

Сальвадор планує відкрити посольство Біткоїна в американському штаті Техас.

Це буде друге таке посольство країни, перше Сальвадор відкрив у швейцарському Лугано.

CleanSpark придбала 20 000 біткоїн-майнерів

Майнінгова компанія CleanSpark придбала у виробника майнерів Bitmain 20 000 нових пристроїв Antminer S19j Pro+ за $32,3 млн.

Нові майнери збільшать хешрейт CleanSpark на 2,44 EH/s – до 9 EH/s. Таким чином, приріст потужності обладнання компанії становитиме 37%.

Iris Energy майже втричі збільшить свій хешрейт

Майнінгова компанія Iris Energy придбала 44 000 нових ASIC-майнерів, завдяки чому хешрейт її обладнання збільшиться з 2 EH/s до 5,5 EH/s.

У рамках розширення бізнесу компанія вирішила придбати моделі Bitmain Antminer S19j Pro. Максимальний хешрейт такого пристрою сягає 100 Тх/с.

В Узбекистані обмежили використання коштів від продажу BTC

Центральний банк Узбекистану заборонив використання коштів від продажу BTC на внутрішньому ринку, за винятком біткоїн-бірж. Таке обмеження поширюється виключно на юридичних осіб-нерезидентів.

До того ж процес реалізації BTC та цифрових активів відбуватиметься винятково за офіційним курсом, що встановлюється центробанком країни. Фіатні гроші, отримані від продажу цифрових активів, мають вноситись на відповідні рахунки в іноземній валюті.

Через протокол Ordinals рекордно зросла кількість BTC-адрес

Кількість біткоїн-адрес з позитивним балансом досягла нового історичного максимуму в 44 млн після запуску протоколу Ordinals.

Попри неоднозначну реакцію серед експертів на протокол Ordinals з можливістю додавання графічних, аудіо- та інших типів файлів, він сприяє більшій активності користувачів.

До блокчейну Біткоїна додали вже 100 000 NFT

З початку 2023 року за допомогою протоколу Ordinals до блокчейну Біткоїна додали понад 100 000 NFT.

Протокол Ordinals дозволяє розміщувати різні типи NFT на блокчейні Біткоїна. Минулого тижня в мережі існувало близько 50 000 записів: зображень, аудіофайлів та PDF-файлів. Але за цей час число Біткоїн-NFT подвоїлося.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023