Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Мережа Lightning розширюється, МВФ оцінив вплив Біткоїна на Сальвадор, відкриття посольства Біткоїна в Техасі, покупки майнерів компаніями CleanSpark та Iris Energy, обмеження в Узбекистані, зростання числа BTC-адрес та NFT у блокчейні Біткоїна.

Пропускна здатність Lightning Network перевищила 5500 BTC

Пропускна спроможність мережі Lightning встановила новий історичний максимум у 5500 BTC.

Обсяг BTC, що використовується в мережі, зріс приблизно на 10% з початку року. Головним фактором, що пояснює цю динаміку, є зростання попиту на масштабовані рішення, швидкі та дешеві перекази в мережі.

МВФ визнав, що Біткоїн не зашкодив Сальвадору

Міжнародний валютний фонд раніше попереджав Сальвадор про небезпеку використання біткоїна у платежах, але ці ризики не виправдалися. У відомстві вважають, що це сталося через обмежене використання BTC у країні.

У МВФ наполягають, що Сальвадору слід уникати фінансування покупок біткоїна за допомогою випуску токенізованих цінних паперів, оскільки це несе фіскальні ризики.

Сальвадор відкриє посольство Біткоїна в Техасі

Сальвадор планує відкрити посольство Біткоїна в американському штаті Техас.

Це буде друге таке посольство країни, перше Сальвадор відкрив у швейцарському Лугано.

CleanSpark придбала 20 000 біткоїн-майнерів

Майнінгова компанія CleanSpark придбала у виробника майнерів Bitmain 20 000 нових пристроїв Antminer S19j Pro+ за $32,3 млн.

Нові майнери збільшать хешрейт CleanSpark на 2,44 EH/s – до 9 EH/s. Таким чином, приріст потужності обладнання компанії становитиме 37%.

Iris Energy майже втричі збільшить свій хешрейт

Майнінгова компанія Iris Energy придбала 44 000 нових ASIC-майнерів, завдяки чому хешрейт її обладнання збільшиться з 2 EH/s до 5,5 EH/s.

У рамках розширення бізнесу компанія вирішила придбати моделі Bitmain Antminer S19j Pro. Максимальний хешрейт такого пристрою сягає 100 Тх/с.

В Узбекистані обмежили використання коштів від продажу BTC

Центральний банк Узбекистану заборонив використання коштів від продажу BTC на внутрішньому ринку, за винятком біткоїн-бірж. Таке обмеження поширюється виключно на юридичних осіб-нерезидентів.

До того ж процес реалізації BTC та цифрових активів відбуватиметься винятково за офіційним курсом, що встановлюється центробанком країни. Фіатні гроші, отримані від продажу цифрових активів, мають вноситись на відповідні рахунки в іноземній валюті.

Через протокол Ordinals рекордно зросла кількість BTC-адрес

Кількість біткоїн-адрес з позитивним балансом досягла нового історичного максимуму в 44 млн після запуску протоколу Ordinals.

Попри неоднозначну реакцію серед експертів на протокол Ordinals з можливістю додавання графічних, аудіо- та інших типів файлів, він сприяє більшій активності користувачів.

До блокчейну Біткоїна додали вже 100 000 NFT

З початку 2023 року за допомогою протоколу Ordinals до блокчейну Біткоїна додали понад 100 000 NFT.

Протокол Ordinals дозволяє розміщувати різні типи NFT на блокчейні Біткоїна. Минулого тижня в мережі існувало близько 50 000 записів: зображень, аудіофайлів та PDF-файлів. Але за цей час число Біткоїн-NFT подвоїлося.

Marathon Digital навчить Кенію майнити Marathon Digital навчить Кенію майнити Міністерство енергетики країни вже провело відповідні консультації з майнінговою компанією. Володимир Гришенко 27 травня 2024
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024