В Узбекистані обмежили використання коштів від продажу BTC

В Узбекистані обмежили використання коштів від продажу BTC

Влада Узбекистану створює додаткові перепони для інтеграції біткоїна у національну фінансову систему.

Центральний банк Узбекистану заборонив використання коштів від продажу BTC на внутрішньому ринку, за винятком біткоїн-бірж. Таке обмеження розповсюджується виключно на юридичних осіб-нерезидентів, повідомляє місцеве видання Norma.

До того ж процес реалізації BTC та цифрових активів відбуватиметься виключно за офіційним курсом, що встановлюється центробанком країни. Фіатні гроші, отримані від продажу цифрових активів, мають вноситися на відповідні рахунки в іноземній валюті.

Передбачається, що отримані кошти можуть бути використані наступним чином: або їх повертають на біткоїн-біржі для подальших торговельних операцій, або виводять на закордонні рахунки юридичних осіб. Використання в інших цілях забороняється.

Купівля та продаж BTC в Узбекистані

В Узбекистані діють суттєві обмеження на купівлю та продаж біткоїнів. Національне законодавство вимагає використовувати лише ліцензовані торгівельні майданчики. До таких платформ наразі належать централізована біржа UzNEX та чотири схвалені обмінники.

До того ж у країні діють досить жорсткі правила ліцензування та регулювання діяльності біткоїн-бірж. Майнери та інші учасники ринку мають сплачувати щомісячні внески. У такий спосіб влада Узбекистану намагається забезпечити додаткове надходження капіталу до бюджету.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Внески Біткоїн-компаній

За підсумками минулого року Біткоїн-компанії сплатили загалом $310 000 зборів до бюджету Узбекистану. Такі фіскальні показники стали можливими після запровадження нових правил для біткоїн-бірж та майнерів у країні.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023