В Узбекистані обмежили використання коштів від продажу BTC

В Узбекистані обмежили використання коштів від продажу BTC

Влада Узбекистану створює додаткові перепони для інтеграції біткоїна у національну фінансову систему.

Центральний банк Узбекистану заборонив використання коштів від продажу BTC на внутрішньому ринку, за винятком біткоїн-бірж. Таке обмеження розповсюджується виключно на юридичних осіб-нерезидентів, повідомляє місцеве видання Norma.

До того ж процес реалізації BTC та цифрових активів відбуватиметься виключно за офіційним курсом, що встановлюється центробанком країни. Фіатні гроші, отримані від продажу цифрових активів, мають вноситися на відповідні рахунки в іноземній валюті.

Передбачається, що отримані кошти можуть бути використані наступним чином: або їх повертають на біткоїн-біржі для подальших торговельних операцій, або виводять на закордонні рахунки юридичних осіб. Використання в інших цілях забороняється.

Купівля та продаж BTC в Узбекистані

В Узбекистані діють суттєві обмеження на купівлю та продаж біткоїнів. Національне законодавство вимагає використовувати лише ліцензовані торгівельні майданчики. До таких платформ наразі належать централізована біржа UzNEX та чотири схвалені обмінники.

До того ж у країні діють досить жорсткі правила ліцензування та регулювання діяльності біткоїн-бірж. Майнери та інші учасники ринку мають сплачувати щомісячні внески. У такий спосіб влада Узбекистану намагається забезпечити додаткове надходження капіталу до бюджету.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Внески Біткоїн-компаній

За підсумками минулого року Біткоїн-компанії сплатили загалом $310 000 зборів до бюджету Узбекистану. Такі фіскальні показники стали можливими після запровадження нових правил для біткоїн-бірж та майнерів у країні.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024