В Узбекистані обмежили використання коштів від продажу BTC

В Узбекистані обмежили використання коштів від продажу BTC

Влада Узбекистану створює додаткові перепони для інтеграції біткоїна у національну фінансову систему.

Центральний банк Узбекистану заборонив використання коштів від продажу BTC на внутрішньому ринку, за винятком біткоїн-бірж. Таке обмеження розповсюджується виключно на юридичних осіб-нерезидентів, повідомляє місцеве видання Norma.

До того ж процес реалізації BTC та цифрових активів відбуватиметься виключно за офіційним курсом, що встановлюється центробанком країни. Фіатні гроші, отримані від продажу цифрових активів, мають вноситися на відповідні рахунки в іноземній валюті.

Передбачається, що отримані кошти можуть бути використані наступним чином: або їх повертають на біткоїн-біржі для подальших торговельних операцій, або виводять на закордонні рахунки юридичних осіб. Використання в інших цілях забороняється.

Купівля та продаж BTC в Узбекистані

В Узбекистані діють суттєві обмеження на купівлю та продаж біткоїнів. Національне законодавство вимагає використовувати лише ліцензовані торгівельні майданчики. До таких платформ наразі належать централізована біржа UzNEX та чотири схвалені обмінники.

До того ж у країні діють досить жорсткі правила ліцензування та регулювання діяльності біткоїн-бірж. Майнери та інші учасники ринку мають сплачувати щомісячні внески. У такий спосіб влада Узбекистану намагається забезпечити додаткове надходження капіталу до бюджету.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Внески Біткоїн-компаній

За підсумками минулого року Біткоїн-компанії сплатили загалом $310 000 зборів до бюджету Узбекистану. Такі фіскальні показники стали можливими після запровадження нових правил для біткоїн-бірж та майнерів у країні.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023