Біткоїн-компанії в Узбекистані за рік сплатили $310 000 зборів

Біткоїн-компанії в Узбекистані за рік сплатили $310 000 зборів

Систему фіксованих зборів для Біткоїн-сфери запровадили в країні восени минулого року.

У 2022 році ліцензовані біткоїн-компанії сплатили до державного бюджету Узбекистану сумарно 3,5 млрд сум (понад $310 000). Про це повідомляється на офіційному сайті Національної агенції перспективних проєктів.

Йдеться про виплати до бюджету, які з'явилися після оновлення системи ліцензування та запровадження системи фіксованих зборів за провадження діяльності у сфері обігу біткоїна та криптовалют.

«Сьогодні Узбекистан став унікальним майданчиком, де сформовано нормативно-правову базу для здійснення діяльності криптокомпаній, є єдиний регулятор, надані можливості банківського обслуговування та апробації пілотних проєктів у «регуляторній пісочниці», податкові пільги та низка преференцій», – наголосили в НАПП.

Коли в Узбекистані з'явилися збори для майнерів та бірж

Національне агентство перспективних проєктів, Міністерство фінансів та Державний податковий комітет Узбекистану 28 вересня прийняли спільну постанову, що встановлює розмір зборів для бірж та майнінгових компанії, що працюють у країні.

Відповідно до класифікації компаній, встановлюється щомісячний збір. Національне законодавство визначає фіскальні вимоги до юридичних осіб, що займаються цим видом діяльності.

Постанова встановлює наступний розмір зборів відповідно до категорій компаній, що працюють з цифровими активами:

  • майнери – 3 млн сум ($275);
  • біржі – 120 млн сум ($11 000);
  • майнінговий пул – 30 млн сум ($2750);
  • криптодепозитарій – 1,5 млн сум ($137,5);
  • криптомагазин – 6 млн сум ($550).
Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Скільки податків заплатили майнери у Киргизстані

За 10 місяців 2022 року в Киргизстані компанії та фізичні особи сумарно сплатили податок на майнінг у розмірі 10,3 млн сомів ($120 800). Загалом податок на майнінг сплатили 22 суб'єкти із шести регіонів країни.

У Державній податковій службі очікують, що надходження від податку на майнінг у 2023 році становитимуть 17 млн сомів ($200 000).

NASDAQ почне зберігати біткоїни NASDAQ почне зберігати біткоїни Біржовий гігант прагне працювати за моделлю компанії Fidelity. Юлiя Савицька 27 березня 2023
Інвестори переводять кошти з банків у BTC Інвестори переводять кошти з банків у BTC Банківська криза прискорила зростання вартості головного цифрового активу. Дмитро Харьков 27 березня 2023
Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023