У Киргизстані підрахували, скільки податків заплатили майнери

У Киргизстані підрахували, скільки податків заплатили майнери

За 10 місяців минулого року майнери принесли до бюджету країни понад $120 000.

За 10 місяців 2022 року в Киргизстані компанії та фізичні особи сумарно сплатили податок на майнінг у розмірі 10,3 млн сомів ($120 800). Про це свідчать дані Державної податкової служби, пише Tazabek.

Загалом податок на майнінг сплатили 22 суб'єкти із шести регіонів країни.

У Державній податковій службі очікують, що надходження від податку на майнінг у 2023 році становитимуть 17 млн сомів ($200 000).

Ставка податку і тариф на електроенергію для майнерів

Базою оподаткування майнінгу є нараховані суми за електроенергію, спожиту під час майнінгу, у тому числі ПДВ та податок з продажу.

У разі використання власної електроенергії базою оподаткування є сума обсягу спожитої електроенергії на тариф, встановлений на електроенергію для майнінгу.

Ставка податку становить 10%, податковий період – один календарний місяць.

Тариф на електроенергію для майнерів встановлено на рівні 5,04 сомів (6 центів)/кВт.год.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Відключення майнерів від загальної енергомережі

Наприкінці листопада 2022 року через дефіцит електроенергії в Киргизстані місцевим майнінговим компаніям заборонили підключатися до загальної енергомережі. Зараз у країні енергетична криза і виробничим підприємствам не вистачає електроенергії.

Рішення пообіцяли переглянути, коли в країні буде достатній обсяг електроенергії.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024