У Киргизстані майнерам заборонили підключатися до загальної енергомережі

У Киргизстані майнерам заборонили підключатися до загальної енергомережі

Зараз у країні енергетична криза і виробничим підприємствам не вистачає електроенергії.

У зв'язку з дефіцитом електроенергії в Киргизстані місцевим майнінговим компаніям заборонили підключатися до загальної енергомережі. Про це повідомив заступник міністра енергетики Мірлан Жакипов, пише Tazabek.

За його словами, це рішення можуть переглянути, коли в країні буде достатньо електроенергії. Водночас Жакипов не проти будівництва окремої ГЕС у країні, яка покриватиме потреби майнінгової індустрії.

Чи можуть заборонити майнінг у Киргизстані

Під час засідання парламенту депутат Султанбай Айжигітов запропонував взагалі заборонити майнінг. Він звернув увагу, що сьогодні майнери використовують потужності гідроелектростанцій.

«Навіщо потрібні ці майнінг-компанії? Вони працюють лише заради інтересів 5-6 осіб, а економіці Киргизстану це завдає прямої шкоди. У той час, коли нам не вистачає електроенергії на невеликі бавовняні фабрики, ми цілі створи надаємо для міні-ГЕС і віддаємо для майнінг-компаній. Я думаю, взагалі треба заборонити їх», – наголосив він.

Депутат аргументував свою пропозицію тим, що одна майнінг-компанія щодня споживає електроенергію «на рівні річної потреби району Бішкека».

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Чому в Киргизстані енергетична криза

На початку листопада Киргизстан скоротив імпорт електроенергії з Туркменістану. Транзит йшов через Узбекистан, де 13 листопада розпочалися перебої з подачею електроенергії. Ця ситуація може призвести до масштабного вимкнення електрики в Киргизстані.

Крім цього, у Киргизстані виникли проблеми з постачанням газу на Ташкентську ТЕС. В результаті сумарне виробництво електроенергії на станції серйозно знизилося.

Через майбутні холоди Киргизстан може залишитися без імпортної електроенергії. Тому міністерство енергетики Киргизстану терміново шукає внутрішні резерви щодо збільшення генерації електроенергії та вживає заходів щодо ефективного та доцільного використання електричної та теплової енергії.

Який статус Біткоїна в країні

Влада Киргизстану займає вкрай непродуктивну позицію в плані регулювання біткоїна та цифрових активів. Зокрема Національний банк країни підтвердив заборону на використання біткоїна та криптовалют при розрахунках за товари та послуги. Єдиним платіжним засобом у Киргизстані є національна грошова одиниця сом.

Регулятор підкреслює ризики альтернативних платіжних засобів для громадян. Проте він не інформує про переваги біткоїна та позбавляє резидентів країни можливості зробити вільний вибір стосовно їхніх персональних фінансів.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024