МВФ визнав, що Біткоїн не нашкодив Сальвадору

МВФ визнав, що Біткоїн не нашкодив Сальвадору

Водночас фонд закликає владу країни не випускати цінних паперів на основі біткоїна.

Міжнародний валютний фонд раніше попереджав Сальвадор про небезпеку використання біткоїна у платежах, але ці ризики не виправдалися. Про це повідомляється на офіційному сайті МВФ.

У відомстві вважають, що це сталося через обмежене використання BTC у країні.

«Хоча ризики (використання біткоїна. – Ред.) досі не матеріалізувалися через його обмежене застосування, однак його використання може зрости, враховуючи його статус законного платіжного засобу та нові законодавчі реформи, що заохочують використання криптоактивів, зокрема токенізовані облігації», – йдеться у повідомленні.

У МВФ наполягають, що Сальвадору слід уникати фінансування покупок біткоїна за допомогою випуску токенізованих цінних паперів, оскільки це несе фіскальні ризики.

«Владі слід переглянути свої плани щодо розширення державних ризиків відносно біткоїнів, у тому числі шляхом випуску токенізованих облігацій», – додали у відомстві.

Що критикував МВФ

Ще влітку 2021 року рішення Сальвадора про визнання біткоїна офіційним платіжним засобом зустріло критику з боку МВФ.

Тоді представник організації Джеррі Райс заявив, що цей крок може спричинити низку ризиків та регуляторних проблем. Тому під час роботи з ними важливу роль відіграє ефективна регуляторна політика.

Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Після того як ви купили свої перші біткоїни на біткоїн-біржі або лише збираєтесь...
Ігор Королишин 04 жовтня 2022

Біткоїн-ініціативи Сальвадора

На початку року парламент Сальвадора ухвалив закон, що дозволяє випуск облігацій, забезпечених BTC. Закон «Про страхування цифрових активів» передбачає випуск цінних паперів на основі біткоїна на загальну суму $1 млрд.

Закон також передбачає створення державного агентства, що регулюватиме торгівлю цінними паперами, забезпеченими цифровими активами, і ставить за мету захист прав покупців таких бондів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Представники біржі пояснили це тим, що занепокоєні через ситуацію з TerraUSD. Володимир Гришенко 29 вересня 2023