МВФ визнав, що Біткоїн не нашкодив Сальвадору

МВФ визнав, що Біткоїн не нашкодив Сальвадору

Водночас фонд закликає владу країни не випускати цінних паперів на основі біткоїна.

Міжнародний валютний фонд раніше попереджав Сальвадор про небезпеку використання біткоїна у платежах, але ці ризики не виправдалися. Про це повідомляється на офіційному сайті МВФ.

У відомстві вважають, що це сталося через обмежене використання BTC у країні.

«Хоча ризики (використання біткоїна. – Ред.) досі не матеріалізувалися через його обмежене застосування, однак його використання може зрости, враховуючи його статус законного платіжного засобу та нові законодавчі реформи, що заохочують використання криптоактивів, зокрема токенізовані облігації», – йдеться у повідомленні.

У МВФ наполягають, що Сальвадору слід уникати фінансування покупок біткоїна за допомогою випуску токенізованих цінних паперів, оскільки це несе фіскальні ризики.

«Владі слід переглянути свої плани щодо розширення державних ризиків відносно біткоїнів, у тому числі шляхом випуску токенізованих облігацій», – додали у відомстві.

Що критикував МВФ

Ще влітку 2021 року рішення Сальвадора про визнання біткоїна офіційним платіжним засобом зустріло критику з боку МВФ.

Тоді представник організації Джеррі Райс заявив, що цей крок може спричинити низку ризиків та регуляторних проблем. Тому під час роботи з ними важливу роль відіграє ефективна регуляторна політика.

Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Ви купили біткоїни: де та як їх тепер зберігати
Після того як ви купили свої перші біткоїни на біткоїн-біржі або лише збираєтесь...
Ігор Королишин 04 жовтня 2022

Біткоїн-ініціативи Сальвадора

На початку року парламент Сальвадора ухвалив закон, що дозволяє випуск облігацій, забезпечених BTC. Закон «Про страхування цифрових активів» передбачає випуск цінних паперів на основі біткоїна на загальну суму $1 млрд.

Закон також передбачає створення державного агентства, що регулюватиме торгівлю цінними паперами, забезпеченими цифровими активами, і ставить за мету захист прав покупців таких бондів.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024