Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Блок Біткоїна заповнюється все більше, черговий провал Крейга Райта, велика BTC-транзакція, новий гаманець Coldcard, Токаєв підписав закон про майнінг, об'єднання Hut 8 та US Bitcoin, банкрутство Coin Cloud та закриття LocalBitcoins.

Середній розмір блоку Біткоїна рекордно збільшився

Середній розмір блоку в мережі Біткоїна досяг нового історичного максимуму в 1,6 МБ.

Середній розмір блоку продовжує зростати з 2012 року. Проте цей процес значно прискорився із запуском протоколу Ordinals. Він дозволяє додавати в сатоші цифрові файли, наприклад картинки, і передавати їх у блокчейн.

Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн

Австралійський бізнесмен Крейг Райт не є власником авторських прав на код Біткоїна. Таке рішення ухвалив британський суд.

Заява Райта про те, що створення блоків Біткоїна є його інтелектуальною власністю, була відхилена судом, оскільки бізнесмен не зміг це підтвердити. Це останнє із серії судових рішень проти Райта. Усі попередні суди, які, крім Великої Британії, відбувалися у Норвегії, він також програв.

Біткоїн-кит переказав понад $300 млн однією транзакцією

У мережі Біткоїна пройшла найбільша транзакція за місяць. На порожній гаманець невідомий користувач переказав 13 369 BTC, що на той момент було еквівалентно $313,1 млн.

Після того цей гаманець потрапив до переліку найбільших адрес у блокчейні Біткоїна, посівши 65 позицію за обсягом BTC.

Coldcard представив новий біткоїн-гаманець

Розробник апаратних гаманців Coldcard представив новий пристрій для зберігання BTC під назвою Q1.

Нова модель радикально відрізняється від лінійки MK (останнім пристроєм цієї серії була модель MK4). Зокрема, додано повноцінну QWERTY-клавіатуру, яка дозволяє зручно вводити seed-фразу під час відновлення гаманця.

Президент Казахстану підписав закон, який регулює майнінг

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан» та супутні поправки з питань цифрових активів та інформатизації, поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення та поправки до Податкового кодексу.

Ці закони спрямовані на створення правової бази для розвитку діяльності з випуску та обігу цифрових активів і майнінгу в країні. Закони сприятимуть формуванню легального ринку цифрових активів, залученню іноземних інвестицій у цю галузь та розвитку економіки Казахстану загалом.

Майнери Hut 8 та US Bitcoin вирішили об'єднатися

Майнінгові компанії Hut 8 та US Bitcoin домовилися про злиття та створення нової структури під назвою Hut 8 Corp.

Сумарний хешрейт нової компанії досягне 5,6 EH/s з доступом до потужності 825 МВт на шести об'єктах. Однак угоду ще мають схвалити регулятори, суд та інвестори.

Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував

Компанія Coin Cloud, яка керує мережею біткоїн-банкоматів у США та Бразилії, подала заяву про банкрутство.

Борги компанії перед кредиторами за попередніми оцінками становлять до $500 млн. Її найбільшим кредитором є Genesis Global Trading, якому компанія заборгувала $100 млн.

P2P-біржа LocalBitcoins закривається

Відома торгова P2P-платформа LocalBitcoins закривається після 10 років роботи. Причиною такого рішення в компанії назвали ведмежий ринок, що затягнувся.

Користувачам LocalBitcoins буде надано 12 місяців для того, щоб вивести свої активи. З 9 лютого платформа припинить реєстрацію нових користувачів, з 16 лютого призупинить торги та можливість використання гаманців, за винятком виведення активів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024