Середній розмір блоку Біткоїна рекордно збільшився

Середній розмір блоку Біткоїна рекордно збільшився

Цьому процесу сприяє додавання файлів та інформації у блокчейн через протокол Ordinals.

Середній розмір блоку в мережі Біткоїна досяг нового історичного максимуму в 1,6 МБ. Про це повідомляє Glassnode.

Середній розмір блоку продовжує стало зростати, починаючи з 2012 року. Проте цей процес значно прискорився із запуском протоколу Ordinals. Він дозволяє додавати до сатоші цифрові файли, наприклад картинки, та передавати їх до блокчейну.

Середній розмір блоку Біткоїна рекордно збільшився
Середній розмір блоку Біткоїна. Джерело: Glassnode.

Оновлення Taproot також сприяло збільшенню розміру блоку через додавання нових скриптів. Така реалізація не потребує додаткового функціонала чи будь-яких змін у коді Біткоїна.

Реакція Біткоїн-спільноти на Ordinals

Погляди членів Біткоїн-ком’юніті на запуск протоколу Ordinals розділилися. Деякі біткоїнери вбачають у цьому загрозу стабільності Біткоїна та, в цілому, негативно ставляться до NFT на його блокчейні.

Інші поділяють нейтральну позицію. Зокрема вони поважають права учасників на використання блокчейну в будь-який спосіб, що не порушує права інших. Щобільше, зростання попиту на обсяг блоків може слугувати додатковою підтримкою майнерам у вигляді комісій.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Акції майнінгових компаній

Майнери стрімко відновлюють свої позиції завдяки зростанню вартості BTC. Серед лідерів зростання – наступні компанії: Bitfarms – +155%; Marathon Digital – +146% та Hut8 – +116%. Майнери також вийшли у зону прибутковості.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024