Середній розмір блоку Біткоїна рекордно збільшився

Середній розмір блоку Біткоїна рекордно збільшився

Цьому процесу сприяє додавання файлів та інформації у блокчейн через протокол Ordinals.

Середній розмір блоку в мережі Біткоїна досяг нового історичного максимуму в 1,6 МБ. Про це повідомляє Glassnode.

Середній розмір блоку продовжує стало зростати, починаючи з 2012 року. Проте цей процес значно прискорився із запуском протоколу Ordinals. Він дозволяє додавати до сатоші цифрові файли, наприклад картинки, та передавати їх до блокчейну.

Середній розмір блоку Біткоїна рекордно збільшився
Середній розмір блоку Біткоїна. Джерело: Glassnode.

Оновлення Taproot також сприяло збільшенню розміру блоку через додавання нових скриптів. Така реалізація не потребує додаткового функціонала чи будь-яких змін у коді Біткоїна.

Реакція Біткоїн-спільноти на Ordinals

Погляди членів Біткоїн-ком’юніті на запуск протоколу Ordinals розділилися. Деякі біткоїнери вбачають у цьому загрозу стабільності Біткоїна та, в цілому, негативно ставляться до NFT на його блокчейні.

Інші поділяють нейтральну позицію. Зокрема вони поважають права учасників на використання блокчейну в будь-який спосіб, що не порушує права інших. Щобільше, зростання попиту на обсяг блоків може слугувати додатковою підтримкою майнерам у вигляді комісій.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Акції майнінгових компаній

Майнери стрімко відновлюють свої позиції завдяки зростанню вартості BTC. Серед лідерів зростання – наступні компанії: Bitfarms – +155%; Marathon Digital – +146% та Hut8 – +116%. Майнери також вийшли у зону прибутковості.

Читайте також: Що таке Біткоїн?

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Біткоїн випередив за прибутковістю всі традиційні інвестиційні активи. Євген Комчук 20 березня 2023
Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Шахраї отримали віддалений доступ до гарячих гаманців користувачів. Дмитро Харьков 20 березня 2023
Coinbase хоче відкрити нову біржу Coinbase хоче відкрити нову біржу Нова платформа працюватиме за межами США, зосередившись на глобальних клієнтах. Євген Комчук 20 березня 2023